Od efektownego, wyjazdowego zwycięstwa 4:0 (1:0) rozpoczęli rywalizację w II Lidze piłkarze Chojniczanki. Piłkarze trenera Tomasza Kafarskiego nie dali żadnych szans ekipie Wigier Suwałki, która podobnie jak chojniczanie uważana jest za jednego z kandydatów do awansu.

Chojniczanka kontrolowała przebieg spotkania, ale decydujące ciosy zadawała w końcówkach połów. Wynik otworzył w 40. min. Tomasz Mikołajczak. Chjniczanie przerzucili piłkę z lewej strony w pole karne, na bramkę uderzał Kamil Mazek, a tuż przed bramką lot piłki głową zmienił Mikołajczak.

W drugiej odsłonie bramki padały w ostatnim kwadransie gry. Najpierw Maciej Kona podwyższył z rzutu karnego. W 82. minucie goście wyprowadzili błyskawicznie piłkę z własnej połowy i w zasadzie we dwóch stanęli oko w oko z bramkarzem Wigier. Mateusz Klichowcz prowadził piłkę niemal przez pół boiska, tuż przed bramką odegrał do Sama van Huffela. Holender, który pojawił się na boisku zaledwie dziesięć minut wcześniej, nie miał problemu z podwyższeniem na 3:0.

W 4. minucie doliczonego czasu gry piłkę z kornera dogrywał Adrian Rakowski, ta trafiła przed pole karne do Van Huffela. Gracz Chojniczanki uderzył na bramkę, piłkę zdołał jeszcze odbić bramkarz zespołu z Suwałk, ale był już bezradny przy dobitce z bliska Artura Pląskowskiego.
- Wynik, jak na inaugurację, jest fantastyczny. Cieszymy się ze zwycięstwa. Z gry jednak aż tak bardzo dobrze to nie wyglądało. Będziemy bardzo szybko okładać głowy lodem, żeby ta wygrana nam pomogła, a nie zaszkodziła. Trochę nie radziliśmy sobie w pierwszej połowie z pressingiem rywala, ale bramka na 1:0, a później na 2:0 uspokoiła sytuację - ocenił spotkanie trener Chojniczanki Tomasz Kafarski.

Wigry Suwałki - Chojniczanka 0:4 (0:1)
0:1 - Tomasz Mikołajczak (40)
0:2 - Maciej Kona (75 – karny)
0:3 - Sam van Huffel (82)
0:4 - Artur Pląskowski (90)

Wigry: Hieronim Zoch - Bartosz Prętnik (88. Mikołaj Randak), Michał Ozga, Tomasz Lewandowski, Łukasz Bogusławski (70. Bartłomiej Babiarz), Elso Brito (66. Piotr Pierzchała) - Denis Gojko, Patryk Mularczyk, Patryk Czułowski, Mateusz Sowiński (66. Kacper Zaborski) - Joao Criciuma (66. Kamil Adamek).

Chojniczanka: Kamil Broda - Marcin Grolik, Damian Byrtek, Michał Grobelny - Kamil Mazek (86. Szymon Emche), Mateusz Cegiełka, Maciej Kona (86. Adrian Rakowski), Tomasz Mikołajczak (72. Sam van Huffel), Michał Mikołajczyk (79. Sebastian Olszewski) - Szymon Skrzypczak (79. Artur Pląskowski), Mateusz Klichowicz.