fot. Monika Delik
W kulturalnej odsłonie „Wieczornych Spotkań” nasi goście rozmawiali m.in. o jazzowym weekendzie w Kołobrzegu, w którym odbył się festiwal RCK pro Jazz. Rozmawialiśmy także o kolażach architektki wnętrz, które można podziwiać w jednej z koszalińskich kawiarni.

Miniony weekend w Kołobrzegu zdominowany został przez muzykę jazzową , wczoraj zakończył się festiwal RCK pro Jazz, organizowany od 12 lat przez Regionalne Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta. Pandemia trochę wymusiła zmiany w formie festiwalu, m.in. nie odbył się konkurs dla młodych zespołów jazzowych, ale miejmy nadzieję ze powróci w kolejnych edycjach.

materiał Beaty Góreckiej

Odskocznią od codziennej pracy związanej z architekturą wnętrz i wzornictwem są dla Moniki Delik kolaże, do których tworzenia powróciła kilka miesięcy temu. Na początku roku została laureatką Międzynarodowego Triennale Grafiki w Cieszynie oraz zajęła III miejsce tworząc grafikę na t-shirt, dla największej firmy odzieżowej w Polsce. Od kilku dni jej kolaże można oglądać w jednej z koszalińskich kawiarni.

materiał Katarzyny Kużel

Prace Moniki Delik można oglądać w galerii kawiarni „Powidoki” do 20 sierpnia.