fot. Fb/PiotrJedliński
Najzdolniejsi będą mogli zamieszkać na preferencyjnych warunkach w koszalińskim TBS-ie. Na mocy podpisanej w poniedziałek umowy w budowanym bloku przy ul. Wenedów dwa mieszkania przypadną najlepszemu absolwentowi i doktorantowi Politechniki Koszalińskiej, a jedno będzie przeznaczone dla najlepszego absolwenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Jak zaznaczył prezydent Koszalina Piotr Jedliński to wsparcie dla uczelni i nagroda za osiągnięcia.

- To oferta dla najlepszego doktoranta, który będzie chciał zostać w Koszalinie i tu pracować czy prowadzić działalność gospodarczą. Taka osoba będzie mogła skorzystać ze specjalnych warunków związanych z możliwością przydziału mieszkania. Nie będą oni musieli wpłacać całości partycypacji, tylko będzie ona rozłożona na dwie części.

Jak zaznaczyła prof. Danuta Zawadzka, rektor Politechniki Koszalińskiej, najlepszego studenta i doktoranta uczelnia wybierze spośród tych z najlepszą średnią ocen ze studiów i na egzaminie dyplomowym, liczyć się też będzie aktywność w czasie studiów i praca na rzecz promocji miasta czy regionu. Jej zdaniem to zachęta dla pozostania w Koszalinie

- Taki silny motywator do tego, że warto być najlepszym i warto podejmować decyzję o tym, żeby studiować w Koszalinie i pozostać w Koszalinie. To jest dobre miasto do budowania kariery zawodowej, jak również do zakładania rodziny. Mamy tu wszystko co potrzeba, żeby szczęśliwie wieść życie. Mamy świetne przedsiębiorstwa. To jest taki program, w którym zwyciężają wszyscy. Jest to też sygnał dla młodych ludzi, że jest to ważna grupa w mieście.

Również mieszkańcy Koszalina uważają, że to może być zachęta, by pozostać w mieście.

- Młodzi uciekają z Koszalina i dobrze by było, żeby położyć nacisk na rozwój, żeby miasto w końcu ożyło - podkreślali napotkani mieszkańcy.

Mieszkania w bloku Koszalińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Wenedów mają być gotowe do końca maja przyszłego roku.

kk/kc


Posłuchaj

Piotr Jedliński, prezydent Koszalina prof. Danuta Zawadzka, rektor Politechniki Koszalińskiej mieszkańcy