fot. Marcin Turalski
Uczestnikami tej przygody są młodzi ludzie z całej Polski. Wyprawa jachtem Por Favor na Morze Bałtyckie jest dla nich nagrodą za dobre wyniki w nauce i działalność w wolontariacie.

Nasz reporter wybrał się do słonecznego Gdańska, gdzie rozmawiał z Janem Piernikarczykiem, kapitanem statku oraz jego dzielną załogą. - Obecny rejs jest wyjątkowy, ponieważ biorą w nim udział młodsi uczestnicy, niż miało to miejsce w poprzednich edycjach. Opiekę nad małymi żeglarzami sprawują bezpośrednio ich rodzice - powiedział kapitan. - Chciałbym zaznaczyć, że taka przygoda jest w pełni bezpieczna. Wykluczamy potencjalnie groźne sytuacje. Jeżeli mamy wątpliwości co do panujących warunków atmosferycznych to po prostu zostajemy w porcie - dodał Jan Piernikarczyk. Uczestnicy wyprawy podkreślili na antenie Polskiego Radia Koszalin, że poza wspaniała zabawą, żeglowanie jest doskonałą lekcją życia. - Na pokładzie Por Favor uczymy się m.in. samodyscypliny oraz współpracy z resztą załogą. Oczywiście rejs to nie tylko ciężka praca, a również czas na relaks i rozrywkę - zaznaczył Aleksander z Nadarzyna.

Partnerem projektu „Polska morska Niepodległa”, który potrwa w tym roku do końca września, jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Fundacja PZU, Fundacja Lotos oraz zarząd Morskiego Portu Gdańsk. Patronat medialny nad wydarzenie objęło Polskie Radio Koszalin.

Zapraszamy do wysłuchania relacji Marcin Turalskiego.

mt

fot. Marcin Turalski
fot. Marcin Turalski
fot. Marcin Turalski
fot. Marcin Turalski
fot. Marcin Turalski

Posłuchaj

materiał Marcina Turalskiego