fot. Prezydent Koszalina Piotr Jedliński/Facebook
Prezydent Piotr Jedliński podjął decyzję, że absolwenci kierunków studiów w zawodach uznanych za szczególnie istotne w rozwoju Koszalina będą mogli uzyskać mieszkanie z KTBS-u w stawianym obecnie bloku przy ul. Wenedów.

W najbliższy poniedziałek w ratuszu podpisane zostaną umowy w tej sprawie z Politechniką Koszalińską i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Koszalinie. Politechnika otrzyma dwa mieszkania: dla absolwenta i doktoranta, a PWSZ - jedno dla absolwenta.

Uczelnie określą kryteria wyboru i wskażą swoich absolwentów lub doktorantów. Warunkiem otrzymania mieszkania w zasobach KTBS-u jest zatrudnienie lub prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Koszalina.

W przypadku budowy następnych bloków, absolwenci obydwu uczelni mają otrzymać kolejne mieszkania.

W nowo wybudowanym bloku przy ulicy Wenedów w Koszalinie na mieszkańców czeka 55 lokali. Wnioski o przydział jedno-, dwu- lub trzypokojowych lokali można składać do 27 sierpnia osobiście w siedzibie KTBS-u przy pl. Wolności 2-3, mejlowo (kontakt@tbskoszalin.pl) lub pocztą.

Krzysztof Łukasik, prezes KTBS-u poinformował, że mieszkania będą nadawać się od razu do zamieszkania: - Ściany zostaną pomalowane, a na podłogach będą wykładziny.

Miasto na budowę bloku pozyskało prawie cztery miliony złotych. - Pokryje ono 40 procent kosztów inwestycji. Wkład własny w czteropokojowe mieszkanie wyniesie 40 tysięcy złotych. Przy obecnych cenach na rynku, to nie są duże pieniądze - powiedział prezydent Piotr Jedliński.

Aby ubiegać się o lokal, trzeba m.in. spełnić kryteria finansowe. Nie można mieć także prawa do innego mieszkania.

red./aj/rz

Czytaj więcej