fot. pixabay.com
Jak co tydzień, w sobotni poranek, goście „Studia Kołobrzeg” dyskutowali o najważniejszych wydarzeniach mijającego tygodnia w mieście, regionie i kraju.

O poznawaniu świata, kultur i zwyczajów mieszkańców najodleglejszych zakątków świata opowiedział Dawid Siódmiak, który prowadzi blog „Siódmy w Świecie”.

rozmowa z Dawidem Siódmiakiem

Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska kilka tygodni temu zapowiedziała, że ruch w ścisłym centrum Kołobrzegu będzie znacznie ograniczony. Zmiany wprowadzono wraz z rozpoczęciem Jarmarku Solnego, po zakończeniu którego miały już one pozostać na stałe. Tymczasem starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski nieoczekiwanie zawetował ten pomysł.

rozmowa z Tomaszem Tamborskim, starostą kołobrzeskim

Z posłem Prawa i Sprawiedliwości Czesławem Hocem rozmawialiśmy o suszy, zbyt małym zainteresowaniem Polaków szczepieniami przeciwko Covid-19 i o perspektywie rozbudowy Kołobrzegu w porozumieniu z PKP.

rozmowa z posłem Czesławem Hocem

W „Studiu Kołobrzeg” gościliśmy zastępcę burmistrza Trzebiatowa Grzegorza Olejniczaka oraz kierownika referatu Urzędu Miejskiego w Trzebiatowie Mariusza Śliwę, którzy zapraszali na Wielki Jarmark Historyczny oraz obchody 77. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

rozmowa z Grzegorzem Olejniczakiem i Mariuszem Śliwą

O inscenizacji patriotycznej w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej „Nałęcz” z Trzebiatowa oraz o tym, jak dostać się do batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej w Trzebiatowie opowiadali szer. Katarzyna Hałaczkiewicz i ppor. Piotr Pietrzak.

rozmowa z szer. Katarzyną Hałaczkiewicz i ppor. Piotrem Pietrzakiem

Niedaleko Trzęsacza od 2013 roku działa łososia atlantyckiego. Ekologiczna i co najważniejsze ryby nie są faszerowane antybiotykami. Rozmawialiśmy jej z założycielem Kazimierzem Karapudą oraz dyrektorem zakładu dr. Michałem Kowalskim.

rozmowa z Kazimierzem Karapudą i dr. Michałem Kowalskim

„U progu II wojny światowej piękna córka Niemca i Polski zostaje zwerbowana do pracy w polskim wywiadzie” - tak zawiązuje się osadzonej w Kołobrzegu akcja historycznej powieści sensacyjnej Remigiusza Spólnego „Desperatka” z którym po odebraniu egzemplarza z drukarni rozmawiał Jarosław Banaś.

rozmowa z Remigiuszem Spólnym

W Płotach trwa festiwal Pol'and'Rock. Równolegle odbywa się tam też Przystanek Jezus - ewangelizacja na polach i dawanie świadectwo wiary. Rozmawialiśmy z ks. Damianem Piątkowiakiem oraz ewangelizatorami Adrianem Gutowskim i Zuzanną Stempińską.

rozmowa z ks. Damianem Piątkowiakiem, Adrianem Gutowskim i Zuzanną Stempińską

W „Słowniku na fali” dr Sebastian Żurowski oraz Jarosław Banaś dyskutowali o odmianie nazw miejscowości, w którym powstawało... sobotnie wydanie „Studia Kołobrzeg”.

„Słownik na fali”