fot. prk24.pl
W akcji strażaków wspomaga samolot gaśniczy. W wyniku pożaru, który wybuchł w czwartek po południu, spłonęło około 80 ha zboża na pniu oraz ścierniska.

Oficer prasowy komendanta PSP w Złotowie bryg. Tomasz Manikowski powiedział PAP, że strażacy otrzymali informację o pożarze po 15.00: - Zgłoszenie dotyczyło pożaru ścierniska i zboża na pniu. Pożar rozprzestrzenił się na około 80 ha zboża na pniu i ścierniska oraz objął około 4 ha ściółki leśnej w pobliskim lesie.

W akcji gaśniczej obecnie biorą udział 32 strażackie zastępy z powiatów złotowskiego, pilskiego i wałeckiego, wspierane przez samolot, który do tej pory wykonał trzy zrzuty wody.

- Pożar ciągle się rozprzestrzenia. Budujemy punkty czerpania wody. Na tę chwilę mamy dwa, trzeci jest tworzony. To zbiornik przenośny, do którego będzie dowożona woda -
powiedział Manikowski.

Dodał, że ogień pojawił się w okolicach miejscowości Samborsko, ale wiatr skierował płomienie w stronę lasu. Obecnie żadne budynki mieszkalne nie są zagrożone pożarem. Nie ma informacji, by w wyniku pożaru ktokolwiek został ranny.

PAP/rz