fot. prk24.pl
Fot. Mariusz Wolański
Fot. Mariusz Wolański
Fot. Mariusz Wolański
Fot. Mariusz Wolański
Fot. Mariusz Wolański
Fot. Mariusz Wolański
fot. prk24.pl
Tematem sobotniej audycji „Radiowy Klub Obieżyświata” była szeroko pojęta droga. Oprócz informacji na temat akcji „Drogi do Zdrowia z PZU”, jak zwykle zajrzeliśmy w różne zakątki naszego regionu.

Namiot Polskiego Radia Koszalin, gdzie na żywo prowadzona była audycja „Radiowy Klub Obieżyświata”, stanął w miasteczku przy Sanatorium MSWiA. To właśnie tam, przez weekend od godz. 9 do 19 przeprowadzane są darmowe badania profilaktyczne: takie jak USG płuc, spirometria, EKG, pomiar poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi. Wyniki na miejscu oceni internista, a w przypadku spirometrii i USG płuc - pulmonolog. Można będzie także sprawdzić zmiany skórne i skorzystać z porad dermatologa, a także wykonać analizę składu ciała podczas konsultacji z dietetykiem. Organizatorem wydarzenia jest Polski Zakład Ubezpieczeń.

W plenerowym studiu PRK pojawili się goście, którzy mówili m.in. o tym, jak zadbać o zdrowie. Dietetyczka Karolina Kuchta mówiła o sposobach na zdrowe odżywianie i o tym, jak jedzenie wpływa na nasz organizm. Pojawił się też doktor Paweł Wajs, który opowiedział o tym, z jakimi problemami zdrowotnymi borykają się przebadani kołobrzeżanie i turyści.

Przypomnijmy, badania można robić w sobotę do godz. 19 oraz w niedzielę w godz. 9-19.

W programie nie zabrakło też tematów związanych z regionem. Zawitaliśmy do Czarnej Dąbrówki, gdzie o urokach przyrodniczych, ale nie tylko tego regionu opowiedział wójt Jan Klasa.

Do odwiedzenia Nadleśnictwa Manowo przekonywał  nadleśniczy Piotr Nowak.

Na naszej antenie Jan Kozioł prezes Aeroklubu Ziemi Kołobrzeskiej wraz z Julią Żeliszczak, młodą adeptką latania – przekonywali do podniebnych podróży.

Zapraszamy do wysłuchania materiału.

jl/kcPosłuchaj

Jan Kozioł prezes Aeroklub Ziemi Kołobrzeskiej wraz z Julią Żeliszczak Paweł Wajs, lekarz Karolina Kuchta, dietetyczna Jan Klasa, wójt Czarnej Dąbrówki Piotr Nowak, Nadleśnictwa Manowo