fot. pixabay.com
Podobnie jak w całym kraju, zainteresowanie mieszkańców Słupska i okolic zaszczepieniem się przeciw COVID-19 uległo znaczącemu spadkowi. Samorządy chcą temu zjawisku przeciwdziałać, starając się promować szczepienia wszelkimi sposobami. Inicjatywy są pozytywnie oceniane przez mieszkańców.

Gmina Damnica niedawno ogłosiła konkurs dla sołectw na ofertę działań promujących szczepienia przeciw COVID-19: - Zauważamy niepokojącą tendencję, która jest widoczna w całym kraju. Pierwszą dawkę szczepionki przyjęło 39 proc. naszych mieszkańców, a drugą - niecałe 36 proc. Na przestrzeni ostatnich dni nie odnotowaliśmy dużych wzrostów, dlatego ruszyliśmy z tą inicjatywą. Każdy sołtys w ramach konkursu mógł zgłosić swoją propozycję, która pomoże przyspieszyć liczbę szczepień - powiedział Kamil Patynowski z Urzędu Gminy w Damnicy - Dużą kreatywnością wykazały się Bobrowniki. Sołtys tej miejscowości przedstawił nam ofertę na przeprowadzanie konkursu na najlepsze hasło reklamowe promujące akcję. Bobrowniki również planują zorganizować „Paradę Wolności”. Pochód ma symbolizować wolność od koronawirusa i restrykcji sanitarnych. Przebrani uczestnicy przejdą ulicami miejscowości i będą namawiać do szczepień - dodał nasz rozmówca. Słupski szpital również ogłosił konkurs na slogan reklamowy promujący szczepienia: Każdy mieszkaniec, który odwiedzi nasz szpital, może zaproponować hasło. Codziennie wybieramy dwa najlepsze slogany a w nagrodę autorzy otrzymują vouchery na badania - powiedział Marcin Prusak rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku.
- W naszej placówce podaliśmy 46 tys. dawek szczepionek przeciw COVID-19. Do końca maja mieszkańcy byli bardzo zainteresowani szczepieniami. W czerwcu mieliśmy do czynienia za znacznym spadkiem. Co ciekawe, w ostatnich dniach zauważamy ponowny wzrost, jest to spowodowane chęcią wyjazdu wielu osób na wakacje za granicę - dodał rzecznik.

Więcej w poniższym materiale. sf/mt

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa