fot. prk24.pl
Za nami ponad cztery tygodnie wakacji. To czas, żeby sprawdzić, jakie kierunki najchętniej wybierają mieszkańcy Słupska. Zapytał ich o to nasz reporter Sebastian Ferens.

Większość słupszczan, z którymi rozmawiał nasz dziennikarz, w tym roku decyduje się na odpoczynek w Polsce. - Uważam, że teraz lepiej nie wybierać się za granicę. Czytałam, że w związku z pandemią koronawirusa taka podróż wiąże się z wieloma komplikacjami i formalnościami. To szczególnie uciążliwe dla osób starszych. Ja wybieram się w tym roku do Krakowa - powiedziała jedna z mieszkanek.

Radosław Prasowski, właściciel słupskiego biura podróży podkreślił na antenie Radia Słupsk, że jego klienci, którzy decydują się na zagraniczne wojaże, niezmiennie wybierają południe Europy: - Chorwacja, Hiszpania oraz Włochy - to już tradycyjnie ulubione zagraniczne miejsca wypoczynku słupszczan. Koszt takich tygodniowych wczasów to około dwa tysiące złotych. W tej kwocie zawarty jest już transport, wycieczki na miejscu, wyżywienie oraz oczywiście nocleg.

Więcej w poniższym materiale.

sf/mt

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa