fot. terytorialsi.wp.mil.pl
Niedawno rozpoczął działalność 122. batalion lekkiej piechoty w Dolaszewie pod Piłą. Jak mówiła na naszej antenie ppor. Anna Jasińska-Pawlikowska z 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej - do tej pory ochotnicy z tej części regionu musieli wyjeżdżać na szkolenia do innych batalionów. Teraz się to zmieni.

- Od samego początku funkcjonowania naszej brygady, odnotowaliśmy spore zainteresowanie powstaniem batalionu w okolicach Piły - podkreśliła ppor. Anna Jasińska-Pawlikowska. - Wielkopolska jest dość rozległa i dla niektórych osób dojeżdżanie z Piły na drugi koniec województwa mogło być problematyczne - wyjaśniła.

W batalionie w podpilskim Dolaszewie odbyło się już pierwsze szkolenie ochotników. Jak dodała nasza rozmówczyni - chętni do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej cały czas mogą się zgłaszać, a teraz proces rekrutacji jest jeszcze łatwiejszy.

- Został uruchomiony specjalny serwis rekrutacyjny: rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl. Każdy, kto chciałby zostać żołnierzem, może odnaleźć rekrutera, który opiekuje się danym powiatem. Rekruterzy pomagają m.in. przy wypełnieniu dokumentów potrzebnych do dalszego ubiegania się o służbę wojskową - podkreśliła ppor. Jasińska-Pawlikowska.

Obecnie w szeregach 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej służy ponad dwa tysiące żołnierzy.

pg/kc