fot. Starostwo Powiatowe w Pile
Dzięki kontraktowi z Narodowym Funduszem Zdrowia, leczenie i profilaktyka będą w nim bezpłatne. Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin starosta pilski Eligiusz Komarowski - gabinet będzie przeznaczony przede wszystkich dla uczniów prowadzonych przez powiat szkół ponadpodstawowych, ale nie tylko.

- Będzie to gabinet dedykowany w pierwszej kolejności uczniom szkół średnich. Jest ich kilka tysięcy, więc na pewno będzie potrzebny. Jeżeli pojawi się taka możliwość, to z usługi skorzystają również pozostałe dzieci - wyjaśnił starosta pilski.

Gabinet będzie funkcjonował w Zespole Szkół przy ulicy Teatralnej w Pile. Jak dodał starosta Eligiusz Komarowski - na jego urządzenie i wyposażenie Starostwo Powiatowe wydało około pół miliona złotych.

- Za tę kwotę wyposażyliśmy i zmodernizowaliśmy gabinet. Część środków finansowych przeznaczymy na materiały, ponieważ chcemy, aby były one w nieco wyższym standardzie niż te na NFZ - powiedział Eligiusz Komarowski.

Jest już umowa ze stomatologiem, który będzie prowadził gabinet dla uczniów. A leczenie i profilaktyka w nim mają rozpocząć się z początkiem nowego roku szkolnego.

pg/od

Posłuchaj

Starosta pilski Eligiusz Komarowski