fot. prk24.pl
Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego był gościem Anny Popławskiej w porannej audycji „Studio Bałtyk”. W rozmowie odniósł się do dzisiejszej debaty w sprawie wykonania budżetu państwa oraz powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Nawiązał również do projektu ustawy KO ws. wycofania petard hukowych.

W czwartek w Sejmie odbędzie się debata nad sprawozdaniem z wykonania budżetu państwa w 2020 r. oraz analiza jego realizacji. Krzysztof Paszyk odnosząc się do tego wydarzenia, zaznaczył, że PSL wspólnie z przedstawicielami Sojuszu Lewicy Demokratycznej wskażą na rosnące „w zastraszającym tempie” zadłużenie Polski.

- Działania rządu przypominają tzw. kreatywną księgowość, gdzie główne zobowiązania są przesuwane poza budżet państwa, tak by przeciętny obywatel nie dostrzegł zadłużenia. A sięga ono 300 mld zł - wskazał Paszyk. - To są pieniądze obywateli i trzeba w klarowny sposób im powiedzieć, ile zobowiązań zaciągnęliśmy. Uczciwość jest podstawową kwestią wobec tych, do których te pieniądze należą - podkreślił poseł.

Krzysztof Paszyk zapytany o to, czy uważa Donalda Tuska za idealnego kandydata na reprezentanta całej opozycji, bez względu na jej zróżnicowanie, zwrócił uwagę, że premier Donald Tusk wrócił na stanowisko przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. - Swoją kreatywność koncentruje na tej funkcji i jak widać - z sukcesem sondażowym. Obserwujemy wyraźny ruch w tym zakresie - wskazał przedstawiciel PSL-u i dodał, że nerwowość po stronie lewicy wynika z tego, że czują, iż Tusk odbiera im głosy.

Polityk odniósł się również w rozmowie do projektu ustawy Koalicji Obywatelskiej, który zakłada wycofanie z prywatnego użytku petard hukowych i fajerwerków.

- Jest to rozwiązanie, które jest stosowane w wielu krajach europejskich. Tę sytuację na pewno trzeba wyjaśnić, bo niestety wielu obywateli ma spory problem z racjonalnym używaniem produktów pirotechnicznych. Jest to sprawa warta uregulowania i powinniśmy poświęcić temu czas - podsumował Krzysztof Paszyk.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/aś

Posłuchaj

Gość porannego „Studia Bałtyk”: Krzysztof Paszyk