fot. festiwalulicy.pl
W Połczynie-Zdroju jest już kolorowo za sprawą ponad 500 parasolek powiewających nad głowami przechodniów. A teraz będzie również barwnie muzycznie. W czwartek rusza pierwsza odsłona „Festiwalu Ulicy”.

Podczas Festiwalu Ulicy połczyńska publiczność będzie mogła usłyszeć wiele młodych zespołów z całej Polski.

- Zależało nam na tym, żeby powstało wydarzenie związane z instalacją parasolkową, która jest znana w całej Polsce. Mamy zaplanowane trzy dni festiwalowe. W czwartek (22 lipca) przed publicznością w eliminacjach wystąpi na Placu Wolności siedem zespołów z różnych stron Polski. Z naszego regionu będzie to zespół Rockin'birds z Kołobrzegu, WhoIsWho z Koszalina, a także The Klezmafon ze Szczecina - poinformował Krzysztof Szewczuk, dyrektor Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju.

W piątek impreza przenosi się do amfiteatru. Wystąpią tam dwa zespoły, które grały w czwartek. - Eliminacje mają na celu wybranie dwóch zespołów, które uzupełnią skład finału. Rozpocznie się on o 17.30. Poza wspomnianym dwoma zespołami wystąpi także toruński zespół Noctic, który otrzymał dziką kartę. Z tej trójki wybrany zostanie finalista festiwalu. Gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Zalewski, który rozpocznie swój koncert o 21.00 - powiedział Krzysztof Szewczuk.

To nie koniec atrakcji. W sobotę władze miasta zapraszają na dodatkowy koncert.

- Wisienką na torcie będzie pofinałowe granie na Placu Wolności od godziny 18.00, na którym zagrają zespoły: Nocti, Kosmodrom i Cheap Tobacco. Jesteśmy otwarci na współpracę z młodymi zespołami, dlatego zapraszamy już dziś kapele, które chciałyby zagrać na naszym festiwalu w przyszłym roku - dodał dyrektor CK.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest TUTAJ>>.

ms/aj

Posłuchaj

materiał Mateusza Sienkiewicza