fot. prk24.pl
Placówka znajduje się przy ul. Jana Pawła II w Słupsku. Fachową pomoc otrzymają w nim m.in. osoby dotknięte przemocą domową.

Katarzyna Filipiak z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie podkreśliła na antenie Radia Słupsk, że mieszkańcy ościennych gmin mogą korzystać z pomocy placówki dzięki niedawno podpisanej umowie przez samorządowców: - W lipcu nasze miasto zawarło porozumienie z władzami gmin Słupsk oraz Kobylnica na świadczenie wsparcia w sytuacjach kryzysowych, które dotykają mieszkańców. Dyżurujący w placówce koordynator może natychmiast udzielić osobie potrzebującej pomocy, bądź skierować ją do innego specjalisty.

- Niestety pandemia koronawirusa spowodowała zwiększenie zjawiska przemocy domowej, zarówno psychicznej, jak i fizycznej. W tym trudnym okresie również wielu naszych mieszkańców straciło swoich bliskich. W Punkcie Interwencji Kryzysowej i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie znajdują się pracownicy, którzy niosą fachową pomoc potrzebującym - dodał Leszek Kuliński, wójt gminy Kobylnica.

Szczegółowe informacje o działalności Punktu Interwencji Kryzysowej i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie znajdują się na stronie internetowej słupskiego MOPR-u.

Więcej w poniższym materiale.

sf/mt

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa