fot. Jacek Żukowski
Poprawa Bezpieczeństwa pieszych, modernizacja Parku Kultury i Wypoczynku oraz generalny remont i rozbudowa Hali Gryfi - to plan słupskich samorządowców z Prawa i Sprawiedliwości na wykorzystanie środków z rządowego funduszu.

Jacek Szaran radny z klubu Prawo i Sprawiedliwość, podkreślił podczas konferencji prasowej, że szacunkowy koszt remontu Gryfi ma wynieść około 40 mln zł: - Proponowana przez nas inwestycja wiązałaby się z rozbudową obiektu oraz zagospodarowaniem przyległego do niego terenu. Myślę, że to przedsięwzięcie kompleksowo zabezpieczyłoby potrzeby m.in. koszykarzy Czarnych Słupsk oraz ich kibiców - zaznaczył radny.

- Moim zdaniem planowana przez miasto budowa nowej hali przy parku wodnym Trzy Fale „nie znajdzie odpowiedniego finansowania”. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósłby około ponad 100 mln zł. Dzisiaj Słupsk nie jest w stanie udźwignąć takiej inwestycji - dodał samorządowiec.

Radni klubu Prawa i Sprawiedliwości zaznaczyli podczas konferencji prasowej, że są to ich propozycje, ale o tym, jakie wnioski trafią ostatecznie do Banku Gospodarstwa Krajowego, jest zależne od władz Słupska. jż/mt

Posłuchaj

Jacek Szaran materiał Jacka Żukowskiego