fot. prk24.pl
Senator Platformy Obywatelskiej był gościem porannego „Studia Bałtyk”. W rozmowie z Anną Popławską odniósł się do spotkań polityków PO z mieszkańcami regionu oraz przedstawił założenia programu partii.

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej odwiedzili w poniedziałek ziemię słupską. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Kierunek przyszłość”. Wśród  miejscowości, do których zawitali była m.in. Ustka.

- To było jedno z wielu spotkań, które odbywają się we wszystkich województwach - zaznaczył Kazimierz Kleina. - Wczoraj odwiedziliśmy kilka powiatów w województwie pomorskim, gdzie omówiliśmy plany Platformy Obywatelskiej oraz rozmowialiśmy z mieszkańcami i turystami o ich obecnych problemach - wyjaśnił senator.

Polityk zapytany o program partii, z jakim będzie ona szła do wyborów, powiedział, że ostatecznego dokumentu jeszcze nie ma.

- Mamy wiele elementów, które mówią o naszych jednoznacznych priorytetach. Są to sprawy dotyczące polityki ogólnopolskiej, które podnosimy od kilku lat: usprawnienia służby zdrowia, poprawienia funkcjonowania i uspołecznienia oświaty, przywrócenie wiarygodności polskiemu systemowi sądowniczemu i prawniczemu, naprawienie relacji z Unią Europejką i sąsiadami - wyliczał senator.

- Programy ogólnopolskie są gotowe, znajdują się w dokumentach PO i można się z nimi zapoznać na naszej stronie - dodał Kleina. - Jeśli chodzi o sprawy lokalne, będziemy dążyć do poprawy komunikacyjnej naszego regionu. Priorytetem będzie doprowadzenie do końca budowy drogi ekspresowej nr 6 - tzw. trasy kaszubskiej od Szczecina aż do Gdańska - zaznaczył polityk. - Budowa została wstrzymana na pięć lat. W tej chwili jest realizowana w województwie zachodniopomorskim. Jest w zaawansowanym stadium tylko dlatego, że przetarg został rozstrzygnięty jeszcze za czasów PO i PSL-u - podkreślił Kleina.

Senator odniósł się też do słów posła Tomasza Lenza, który zaproponował, że w przypadku rodzin, które się nie zaszczepią, powinno być wstrzymane świadczenie 500+.

- Wszyscy powinniśmy się zaszczepić - stwierdził jednoznacznie Kleina. - Są jednak inne metody zachęcenia do szczepienia i my, jako Platforma, cały czas to robimy. Jeśli chodzi o wypowiedź pana Lenza, to jest jego zdanie, a nie pogląd PO - ocenił senator.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/kc

Posłuchaj

rozmowa Anny Popławskiej z Kazimierzem Klejną