fot. twitter.com/peterrdev
Przed sądem w Amsterdamie stanęli w poniedziałek dwaj podejrzani o zamordowanie holenderskiego dziennikarza śledczego Petera R. de Vriesa. Prokuratura zmieniła zarzut dla 21-letniego Delano G. i 35-letniego Polaka Kamila E. z usiłowania zabójstwa na zabójstwo.

Jak informują media, do dziennikarza miał strzelać Delano G., a Kamil E. miał być kierowcą. Trzech sędziów ma zadecydować o ewentualnym przedłużeniu tymczasowego aresztowania dla obu zatrzymanych.

Zamach na popularnego dziennikarza wstrząsnął Holandią. Na początku lipca Peter R. de Vries został postrzelony w Amsterdamie. Dziennikarza zaatakowano wkrótce po opuszczeniu przez niego studia telewizyjnego RTL4, gdzie uczestniczył w programie Boulevard. De Vries zmarł 15 lipca w amsterdamskim szpitalu.

Dziennikarz był powszechnie znany ze swoich bezkompromisowych reportaży opisujących holenderski świat przestępczy. Był popularnym reporterem, często komentował w mediach głośne procesy kryminalne. Dziennikarz wspierał rodziny zabitych lub zaginionych dzieci, działał przeciwko niesprawiedliwości i był solą w oku holenderskich gangsterów.

PAP/aj

Czytaj więcej