fot. 12 WBOT
Na ziemi pilskiej odbyły się pierwsze ćwiczenia rotacyjne terytorialsów. To już czwarty, długo wyczekiwany batalion 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Służą w nim żołnierze, którzy wcześniej odbyli szkolenie podstawowe tzw. „szesnastkę” lub wyrównawcze - „ósemkę”. Chętni do służby cały czas mogą się zgłaszać.

Na pierwszych zajęciach instruktorzy sprawdzali m.in. kondycję terytorialsów. W tym celu przeprowadzili sprawdzian z wychowania fizycznego oraz zajęcia z atletyki terenowej. Ćwiczenia były prowadzone w oparciu o przykoszarowy plac ćwiczeń w Dolaszewie.

Nowy pododdział przyjmie w swoje szeregi prawie 600 żołnierzy. Stałym rejonem odpowiedzialności batalionu będzie północna część Wielkopolski. Rekrutacja nadal trwa i już teraz można skontaktować się z rekruterem, za pośrednictwem portalu rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

O przyjęcie w szeregi terytorialsów mogą ubiegać się zarówno kobiety, jak i mężczyźni niepełniący do tej pory żadnej formy służby wojskowej, a także rezerwiści. Kryterium wieku, to ukończenie 18-go roku życia.

red./od