fot. Klub Kolarski Ziemia Kołobrzeska/Facebook
Pola z Klubu Kolarskiego Ziemia Kołobrzeska została ciężko ranna w wypadku, do którego doszło 5 lipca na drodze ekspresowej nr 3 w Lubuskiem.

Bezpośrednio po wypadku 12-latka w ciężkim została przetransportowana do szpitala w Zielonej Górze przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. O śmierci dziecka poinformował Klub Kolarski Ziemia Kołobrzeska, którego barwy reprezentowała.

„Dziś nasze kolarskie serce rozpadło się na miliony kawałków. Nasza Pola, nasza iskierka, waleczna, zawsze uśmiechnięta. Nasza kolarka z warkoczem odeszła, aby ścigać się teraz po niebiańskich torach, szosach. Pola nie przegrała, Pola zmieniła team.... Pola kochamy Cię i nie możemy uwierzyć” - napisano na na Facebooku klubu.


Do tragicznego wypadku doszło 5 lipca. Bus, którym podróżowało siedmioro dzieci w wieku od 11 do 15 lat, z niewiadomych przyczyn uderzył w pojazd wojskowy. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja. 12-latka została ciężko ranna. Kolejnych czworo także trafiło do szpitala, ale lekarze nie stwierdzili u nich ciężkich obrażeń.

Zawodnicy Klubu Kolarskiego Ziemia Kołobrzeska jechali na zgrupowanie kolarskie do Przesieki koło Jeleniej Góry. Mieli spędzić w górach 10 dni.

PAP/ap/ar

Czytaj więcej