fot. pixabay.com
W ramach budżetu obywatelskiego mieszkańcy danego miasta współdecydują o wydatkach publicznych. Nasi goście rozmawiali m.in. o tym, jak rozwijają się budżety w miastach regionu, a także o oczekiwaniach mieszkańców w tej kwestii.

Wybrane zostały projekty obywatelskie w Koszalinie, na które będzie można już wkrótce głosować. Czy jest zaskoczenie jeżeli chodzi o pomysły, czy jednak się one powtarzają? Czego mieszkańcy oczekują, czy korzystają z doświadczeń „realizatorów” projektów poprzednich edycji, tych zakończonych sukcesem i tych, które wymagały zdecydowanie więcej pracy niż wydawało się to na początku? Postanowiliśmy to sprawdzić. Do rozmowy na temat koszalińskiego budżetu obywatelskiego zaprosiliśmy Tomasza Nowe z ratusza.

materiał Renaty Pacholczyk

To będzie kolejna odsłona szczecineckiego budżetu obywatelskiego. Na początku września ruszy głosowanie na najlepsze - zdaniem mieszkańców - projekty. Jak rozwija się budżet w Szczecinku? Mateusz Sienkiewicz zapytał o to Macieja Makselona, wiceburmistrza Szczecinka.

materiał Mateusza Sienkiewicza

Joanna Kubacka przez wiele lat pracowała w impresariacie Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. Organizowanie koncertów i spotkania z artystami muzyką - to jej pasja, dlatego wpadła na pomysł zorganizowania cyklu letnich koncertów w parku obok pomnika Karola Szymanowskiego. Pomocny w tym przedsięwzięciu okazał się budżet obywatelski.

materiał Beaty Góreckiej

Budżet obywatelski w Darłowie cieszy się dużym zainteresowaniem. Właśnie zakończył się etap przyjmowania projektów w ramach ósmej jego edycji. Jakie są oczekiwania mieszkańców, co chcą zmienić w przestrzeni miasta? Na to pytanie odpowiedział Zbigniew Mielczarski kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych darłowskiego Urzędu Miasta.

materiał Tomasza Trana