fot. prk24.pl
Coraz mniej osób przechodzi na emeryturę natychmiast po osiągnięciu wieku emerytalnego - tak wynika z analizy przeprowadzonej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Duży wpływ na to ma wprowadzenie od lipca 2017 roku doradców emerytalnych w każdym oddziale ZUS-u. Więcej na ten temat Karol Jagielski, rzecznik zachodniopomorskiego ZUS-u.

rozmowa Anny Winnickiej z Karolem Jagielskim, rzecznikiem zachodniopomorskiego ZUS-u

Dlaczego starsi Polacy wolą dalej pracować? Czy tak jest m.in. w Koszalinie i Kołobrzegu? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwaliśmy w urzędach pracy.

Dlaczego starsi Polacy wolą dalej pracować? - materiał Tomasza Trana

Polacy nie chcą odchodzić na emerytury - wynika z najnowszych danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz analiz ekonomistów z Federacji Przedsiębiorców Polskich. Nie odstrasza ich nawet sytuacja wielu przedsiębiorców, którzy z powodu pandemii koronawirusa ograniczyli swoje moce produkcyjne. Co więcej, okazuje się, że ci, którzy przetrzymali najcięższy okres i nie odeszli na emerytury, mogą na tym zyskać najwięcej. Więcej szczegółów w rozmowie z ekonomistą Federacji Przedsiębiorców Polskich

rozmowa Marcina Kamińskiego z Łukaszem Kozłowskim, ekonomistą Federacji Przedsiębiorców Polskich

Pandemia pokazała, że ludzie osiągający wiek emerytalny, nie chcą przechodzić na emeryturę . Czy tak faktycznie jest mówił Ryszard Zdrojewski - prezes Stowarzyszenie Instytut Rozwoju Zrównoważonego.

rozmowa Beaty Góreckiej z Ryszardem Zdrojewskim, prezesem stowarzyszenia Instytut Rozwoju Zrównoważonego