fot. pixabay.com
25 czerwca w szkołach rozpoczęły się wakacje. Uczniowie chcąc odpocząć od nauki wybierają się na kolonie, biwaki, czy wyjazdy rodzinne. Jednak nie wszyscy, z różnych przyczyn, są w stanie wyjechać na takie wakacje. Nasi goście rozmawiali m.in. o tym, co oferują gminy dla dzieci z wiosek, a także o atrakcjach zaplanowanych w mieście.

Wakacje dzieci na wsi - najważniejsze, żeby były one bezpieczne. A jak mają być bezpieczne, to dzieci muszą mieć zorganizowany czas i możliwość uczestniczenia w jakichkolwiek zajęciach. Okazuje się, że gminy w naszym regionie się o to postarały. My sprawdziliśmy, co oferuje się dzieciom na wioskach w gminach: Biesiekierz i Tychowo.

materiał Renaty Pacholczyk

Wakacje na wsi mogą być ciekawe, aktywne i kreatywne - przekonują sołtysi z gminy wiejskiej Wałcz. Choć na wsiach i w mniejszych miejscowościach możliwości wydają się być ograniczone, chociażby przez niewielkie budżety, to często udaje się zagospodarować czas dzieciom i młodzieży. Przynajmniej na część wakacji.

materiał Przemysława Grabińskiego

Czy dzieci, które z rożnych przyczyn m.in. finansowych, na wakacje nie pojadą i zostaną w mieście, mogą też być ciekawe i atrakcyjne? Na to pytanie odpowiedziała Beata Gidaszewska - świetlica „Zacisze” Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Koszalinie.

materiał Tomasza Trana