fot. WSPL SP ZOZ w Koszalinie
Uroczyste spotkania 6 listopada odbędą się w obiektach Przychodni, Klubu Żołnierskiego CS SP im. R. Traugutta w Koszalinie i Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie z udziałem zaproszonych gości i pracowników Przychodni. Obchody są zaplanowane na cały miesiąc.

Organizacja głównych obchodów 40–lecia powstania WSPL SP ZOZ w Koszalinie:

  • Uroczyste spotkania w obiektach Przychodni, Klubu Żołnierskiego CS SP im. R. Traugutta w Koszalinie i Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie z udziałem zaproszonych gości i pracowników Przychodni.
  • Dzień otwarty w obiekcie Przychodni przy ul. Zwycięstwa 204 a oraz prezentacja   Sali Pamiątek Wojskowej Służby Zdrowia i WSPL SP ZOZ w Koszalinie.
  • Msza za zamarłych  w latach 1981 – 2021 żołnierzy i pracowników Przychodni w Kaplicy Garnizonowej przy ul. Zwycięstwa w Koszalinie.
  • Akcja informacyjna nt. obchodów 40 – lecia powstania w lokalnych mediach (prasa, telewizja, radio) oraz w siedzibie i na stronie internetowej Przychodni.
  • Wydanie wydawnictwa okolicznościowego informatora związane z 40 – leciem powstania Przychodni.

Przychodnia powstała w 1981 roku i początkowo znajdowała się w obiektach przy ul. Bema Nr 10 i Nr 16 i funkcjonowała jako przychodnia dla pracowników wojska, a później także dla żołnierzy.