fot. Radosław Zmudziński
Prezydent Koszalina był gościem Anny Popławskiej w „Studiu Bałtyk Koszalin”. Odniósł się m.in. do nieprzedłużenia kadencji Wiktorowi Kamieniarzowi, która upływa 31 sierpnia. Obowiązki dyrektora koszalińskiego „Bronka” przejmie Bogusława Hordyńska, dotychczasowa wicedyrektor tej szkoły.

Wiktor Kamieniarz w piątek opublikował oświadczenie na Facebooku. Napisał, że o nieprzedłużeniu kadencji dowiedział się tuż po uroczystym zakończeniu roku szkolnego: „Uroczystość zakończenia roku szkolnego (…) była ze wszech miar podniosła - żegnaliśmy trójkę nauczycieli: Marię Płóciennik, Iwonę Lubomską i księdza Tomasza Kudaszewicza. Po zakończeniu uroczystości otrzymałem informację, że jako jedyny dyrektor szkoły w Koszalinie nie otrzymam powierzenia stanowiska na następny rok. Odebrano mi (...) zaszczyt pożegnania się z moimi uczniami. Dla nich ciężko pracowałem przez 15 lat, a oni odpłacali mi się wynikami w nauce, zaangażowaniem społecznym i olimpiadami”.

Nauczyciel zarzucał prezydentowi Piotrowi Jedlińskiemu i wiceprezydentowi Przemysławowi Krzyżanowskiemu, że nie został godnie przez nich pożegnany. Dodał również, że wybiera się na emeryturę.
W poniedziałek w „Studiu Bałtyk” prezydent Piotr Jedliński odniósł się do oświadczenia Wiktora Kamieniarza: - Jest czas pracy i odpoczynku. Każdy z nas powinien wziąć pod uwagę to, że prędzej czy później kończy się karierę zawodową i przechodzi na zasłużoną emeryturę. Dziękuję bardzo panu Kamieniarzowi. Nie mogłem mu tego osobiście powiedzieć, ponieważ odmówił spotkania. Wiktor Kamieniarz jest dyrektorem II LO do końca sierpnia. Jak stanowi tradycja, przekazanie obowiązków następuje 1 września, więc będzie mógł pożegnać się z uczniami i załogą „Bronka”. Jego obowiązki przejmie dotychczasowa wicedyrektor Bogusława Hordyńska, która została zatrudniona przez pana Kamieniarza. Zatem jego wizja rozwoju szkoły będzie kontynuowana. Za rok odbędzie się konkurs na dyrektora II LO, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna.

Wiktor Kamieniarz kierował „Bronkiem” przez ostatnich 15 lat. Wcześniej pracował w I LO w Koszalinie. W 2004 roku otrzymał tytuł Najlepszego Nauczyciela Roku w Polsce. W czasie swojej wieloletniej kariery nauczycielskiej wykształcił wielu laureatów olimpiad nauk humanistycznych.

Prezydent Koszalina mówił również o rozstrzygnięciu przetargu na rozbiórkę i budowę wiaduktów w ciągu alei Monte Cassino. Najkorzystniejszą ofertę na prawie 35,9 miliona złotych złożyło konsorcjum firm INTOP Skarbimierzyce sp. z o.o. oraz INTOP Warszawa sp. z o.o. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał pół roku, aby przygotować dokumentację projektową i rozebrać konstrukcję. Zakończenie prac planowane jest w ciągu 18 miesięcy od dnia podpisania umowy. - Jeśli nie będzie odwołań, to natychmiast podpiszemy umowę. Koszt inwestycji to około 37 milionów złotych. Ceny materiałów drożeją, więc wykonawca będzie mógł przygotować aneks do umowy - podkreślił Piotr Jedliński.

red./rz

Posłuchaj

rozmowa Anny Popławskiej z Piotrem Jedlińskim, prezydentem Koszalina