Już w drugiej minucie gola dla Szwecji strzelił Emil Forsberg. W drugiej części spotkania ten sam zawodnik zanotował drugie trafienie. Bramkę kontaktową dla Polski zdobył Robert Lewandowski. Sześć minut przed końcem doprowadził do wyrównania. Nadzieję na awans zabrał nam w doliczonym czasie gry Viktor Claesson.

Prowadzenie Szwedom dał już w  82. sekundzie Emil Forsberg. To najszybszy gol w historii mistrzostw Europy.
W 18. minucie, po rzucie rożnym, Robert Lewandowski miał dwie świetne szanse na wyrównanie, ale zarówno pierwszy jego strzał głową, jak i dobitka także głową trafiły w poprzeczkę.
Pod koniec pierwszej części spotkania to biało-czerwoni przejęli inicjatywę. Nie udało im się jednak pokonać bramkarza szwedzkiej ekipy.

Niecały kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy Szwedzi bardzo dobrze rozegrali kontratak. Niekryty Emil Forsberg otrzymał podanie na wolne pole i płaskim strzałem w róg bramki pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Na odpowiedź Polaków czekaliśmy zaledwie dwie minuty. Robert Lewandowski otrzymał piłkę na wolne pole. Następnie zszedł do środka i przymierzył w samo okienko.
Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry napastnik Bayernu Monachium doprowadził do wyrównania. Robert Lewandowski otrzymał świetne podanie w pole karne i uderzeniem pod ręką Olsena trafił do siatki.
Nadzieję na awans biało-czerwonym zabrał w doliczonym czasie gry Viktor Claesson. W sytuacji sam na sam pewnie pokonał Wojciecha Szczęsnego.
W kadrze Paulo Sousy na to spotkanie nie ma kontuzjowanego Jakuba Modera. Jego miejsce zajął Grzegorz Krzychowiak. Z kolei dla kapitana reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego było to 122. spotkanie w drużynie narodowej.

Szwecja - Polska 3:2 (1:0)

Bramki: Emil Forsberg (2., 59.) - Viktor Claesson (90.) - Robert Lewandowski (61., 84.).
Żółte kartki: Marcus Danielson - Grzegorz Krychowiak, Kamil Glik.
Sędzia: Michael Oliver (Anglia).

Szwecja: Robin Olsen - Mikael Lustig (68. Emil Krafth), Victor Lindeloef, Marcus Danielson, Ludwig Augustinsson - Sebastian Larsson, Albin Ekdal, Kristoffer Olsson, Emil Forsberg (78. Viktor Claesson) - Robin Quaison (55. Dejan Kulusevski), Alexander Isak (68. Marcus Berg).

Polska: Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek - Kamil Jóźwiak (61. Jakub Świerczok), Grzegorz Krychowiak (78. Przemysław Płacheta), Mateusz Klich (73. Kacper Kozłowski), Piotr Zieliński, Tymoteusz Puchacz (46. Przemysław Frankowski) - Karol Świderski, Robert Lewandowski.

Polacy w grupie E zajęli ostatnie, czwarte miejsce. Biało-czerwoni zdobyli zaledwie punkt. Wcześniej ulegli Słowacji 1:2 i zremisowali z Hiszpanią 1:1. W drugim środowym meczu Hiszpania rozgromiła Słowację 5:0 (0:2). Bramki: 0:1 Martin Dubravka (30-samobójcza), 0:2 Aymeric Laporte (45+3-głową), 0:3 Pablo Sarabia (56), 0:4 Ferran Torres (67), 0:5 Juraj Kucka (72-samobójcza).

Końcowa tabela grupy E (wygrane, remisy, przegrane, bramki, punkty)
  1. Szwecja 2 1 0 4-2 7 - awans
  2. Hiszpania 1 2 0 6-1 5 - awans
  3. Słowacja 1 0 2 2-7 3
  4. Polska 3 0 1 2 4-6 1