fot. Adria Jakubik
Pasażerowie MZK w ostatnich dniach mogli podróżować dwoma autobusami pomalowanymi przez dzieci w czasie festynu z okazji chrztu katamaranu „Julek”. Na ulice miasta wyjeżdżają także pojazdy, na których są grafiki upamiętniające ważne dla regionu i kraju wydarzenia.

Autobusy - krótki oraz przegubowy - zostały pomalowane przez dzieci z okazji wodowania i chrztu „Julka”.

Podczas wodowania do akcji włączyło się ok. 100 dzieci, chrzest przyciągnął większą grupę - liczącą ponad setkę. Najmłodsi do tworzenia ilustracji korzystali z farb plakatowych. Tematem przewodnim był „Julek”. Anna Wolny z MZK Koszalin

MZK zaprasza dzieci do zabawy przy różnych okazjach. Ostatnio maluchy tworzyły obrazy na pojazdach z okazji Dnia Dziecka oraz Międzynarodowego Dnia Archiwów - przy współpracy z Archiwum Państwowym w Koszalinie.

Następne tego typu wydarzenie planowane jest 26-27 czerwca podczas regat o „Puchar Julka”. Dzieci będą także mogły pomalować autobus w czasie wrześniowego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Zabawy są bezpłatne. Do malowania najmłodsi wykorzystują farby plakatowe, co powoduje, że efekt ich twórczej działalności możemy podziwiać jedynie przez kilkanaście dni.

MZK Koszalin dysponuje także trzema autobusami, które są udostępniane na różne wydarzenia organizowane m.in. przez instytucje kulturalne. W ostatnich latach zabytkowy ikarus był wykorzystywany m.in. jako „mobilna galeria” do wystaw przygotowanych przez Bałtycki Teatr Dramatyczny czy koszaliński oddział PCK. Na ulicach Koszalina pojawiają się także regularnie pojazdy, na których są grafiki upamiętniające ważne dla regionu i kraju wydarzenia.

Miejski Zakład Komunikacji posiada starego ikarusa, który wypożyczany jest spółkom miasta lub instytucjom państwowym. Służy on do przejazdów oraz wystawiania ekspozycji. Obecnie po Koszalinie jeździ również oklejony autobus upamiętniający 70 lat MZK. Wewnątrz niego - przy współpracy z Archiwum Państwowym w Koszalinie - umieściliśmy ekspozycję dotyczącą transportu publicznego i plażowego. Tomasz Nowe, rzecznik MZK Koszalin

aj/ar

fot. AJ
fot. AJ
fot. AJ
fot. AJ
fot. AJ
fot. AJ
fot. AJ
fot. AJ
fot. AJ
fot. AJ
fot. AJ
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl