fot. prk24.pl
Zaproszenie Mateusza Sienkiewicza przyjęli burmistrz Białego Boru Paweł Mikołajewski, burmistrz Bornego Sulinowa Dorota Chrzanowska oraz prezes Klubu Sportów Walki Szczecinek Zbigniew Sołtys.

Prawie cztery miliony złotych trafią do trzech gmin powiatu szczecineckiego w ramach rządowego programu wparcia dla samorządów, na terenie których funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne.

Burmistrz Białego Boru Paweł Mikołajewski powiedział, że pieniądze zostaną przeznaczone na budowę drogi w Dołgiem: - Cieszymy się, że coraz bardziej dostrzegane są problemy Białego Boru. Koszt inwestycji to 1,9 miliona złotych, z czego 1,5 miliona to rządowe dofinansowanie. W Dołgiem nie drogi asfaltowej, jest tylko polna, nie ma też oświetlenia, więc można powiedzieć, że to najbardziej zapomniana część naszej gminy.

rozmowa z Pawłem Mikołajewskim, burmistrzem Białego Boru

Gmina Borne Sulinowo z rządowego programu otrzyma milion złotych. Burmistrz Dorota Chrzanowska poinformowała, że pieniądze zostaną przeznaczone na budowę świetlicy w Jeleniu: - Stara świetlica mieściła się w budynku szkoły. Pomieszczenia musieliśmy przeorganizować na użytek placówki oświatowej, więc została zlikwidowana. Chcemy, aby nowy obiekt powstał w centrum miejscowości. Mieszkańcy będą mogli spotykać się i realizować swoje pasje.

rozmowa z Dorotą Chrzanowską, burmistrz Bornego Sulinowa

Zbigniew Sołtys mówił o rozpoczynających się w weekend w Szczecinku mistrzostwach Polski w kickboxingu: - Zwycięzcy otrzymają przepustki na mistrzostwach świata i Europy. Organizacja zawodów to dla nas wielki prestiż - tym bardziej, że nasz klub ma już 30 lat. Podczas imprezy oddamy hołd naszemu zmarłemu trenerowi Krzysztofowi Pajewskiemu.

rozmowa ze Zbigiewem Sołtysem, prezesem Klubu Sportów Walki Szczecinek