fot. pixabay.com
Po raz kolejny przestępcy, podając się za fałszywych policjantów oraz funkcjonariuszy CBA dzwonią i próbują oszukać mieszkańców Koszalina. Mundurowi ostrzegają i apelują o wzmożoną ostrożność.

- Dzisiaj policjanci z koszalińskiej komendy otrzymali kilka zgłoszeń, że osoby podające się za policjanta bądź funkcjonariusza CBA próbowały ich oszukać - powiedziała kom Monika Kosiec. - Schemat działania sprawców jest podobny. Na telefon stacjonarny seniora dzwoni mężczyzna, który przedstawia się jako funkcjonariusz. Informuje, że oszuści weszli w posiadanie ich dowodu osobistego i tym sposobem wyłudza ich dane – imię i nazwisko.

Inna metoda, z jakiej korzystali oszuści, to informowanie seniorów, że rzekomo ich bliscy spowodowali wypadek samochodowy i w ten sposób wyłudzają oszczędności życia.

- Na szczęście, seniorzy rozłączali się i nie kontynuowali rozmowy, ponieważ orientowali się, że dzwoni do nich oszustka - powiedziała rzeczniczka koszalińskiej komendy. - Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy.

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast powinniśmy poinformować Policję, korzystając z numeru alarmowego 112.

- Nie obawiajmy się, że alarm może okazać się fałszywy - podkreśla Monika Kosiec.

red./kc