fot. FB/Gwardia Koszalin
Mimo że w sobotnich meczach trzecioligowców z naszego regionu padło aż 26 bramek, to aż trzy zespoły doznały porażek. Fatalne wyniki sprawiły m.in. to, że na skraju degradacji są oba koszalińskie zespoły.

Sytuacja w tabeli skomplikowała się także po tym jak zakończyła rozgrywki II Liga. Spadły trzy zespoły, które trafią do „naszej” grupy trzeciej ligi. To sprawia, że łącznie zdegradowanych z trzeciej ligi zostanie aż dziesięć ekip. W „grupie spadkowej” utrzymają się zatem zaledwie cztery drużyny. Trzy z nich: Kotwica, Sokół Kleczew i Unia Janikowo mają tak dużą przewagę punktową, na dwie kolejki przed końcem rozgrywek mogą być pewne utrzymania. O jedno „bezpieczne miejsce” rywalizuje aż sześć drużyn w tym: Nielba Wągrowiec, Bałtyk Koszalin i Gwardia Koszalin.

Jedyną drużyną z regionu, która wygrała swój mecz była Nielba Wągrowiec. Zespół Nielby rozbił outsidera tabeli – Mieszka Gniezno aż 8:1.

Aż osiem goli padło w spotkaniu Gwardii Koszalin z Sokołem Kleczew, niestety aż sześć razy po piłkę musiał sięgać bramkarz Gwardzistów, a wszystko rozpoczęło się od ogromnego pecha i bramki samobójczej Daniela Wojciechowskiego już w 3. minucie spotkania. Po tej porażce Gwardia spadła na 17.miejsce w tabeli, do miejsca dającego utrzymanie traci cztery punkty, w najbliższej kolejce zmierzy się z Bałtykiem Koszalin, a na koniec rozgrywek jedzie do Unii Janikowo.

- Mecz nie rozpoczął się dla nas źle, mieliśmy swoją okazję, ale późnej faul w środku pola, wolny i niefortunna interwencja zakończona golem samobójczym, później popełniliśmy zbyt dużo błędów, by myśleć o jakimkolwiek pozytywnym rozstrzygnięciu – stwierdził po meczu trener Gwardii Łukasz Drożdżal.

Na własnym boisku przegrał również Bałtyk Koszalin. Podopieczni Mariusza Lenartowicza rywalizowali z Flotą Świnoujście, która również broni się przed spadkiem. Koszalinianie w 41 min. przegrywali już 0:2, jeszcze jednak przed przerwą zdobyli bramkę kontaktową a tuż po wznowieniu gry do remisu doprowadził Sebastian Ginter. Niestety praktycznie kilkadziesiąt sekund później Flota odzyskała prowadzenie a Bałtykowi nie udało się już dogonić rywali.

- Zabrakło nam koncentracji. Za bardzo się otworzyliśmy w momencie gdy przegrywaliśmy 0:2. To dało nam wyrównanie, ale później chcieliśmy za szybko zdobyć kolejną bramkę i przejąć kontrolę nad spotkaniem, to okazało się błędem – stwierdził po spotkaniu Mariusz Lenartowicz trener Bałtyku Koszalin. Zespół Bałtyku do bezpiecznego miejsca w tabeli traci dwa oczka, w następnym meczu zagra z Gwardią Koszalin a na zakończenie rozgrywek zmierzy się ze zdegradowanym już Gryfem Wejherowo.

Przykrą niespodziankę swoim kibicom sprawiła Kotwica Kołobrzeg. Kołobrzeżanie, którzy utrzymanie mają już w kieszenie wybrali się do Wejherowa na mecz ze zdegradowanym już praktycznie Gryfem. Podopieczni Piotra Zajączkowskiego przegrali jednak wyraźnie aż 0:3. – Do Wejherowa pojechaliśmy po trzy punkty, niestety trzy kardynalne, indywidualne błędy zakończyły się trzema bramkami rywali. Musimy się szybko pozbierać po tej porażce, bo w środę gramy kolejny mecz – stwierdził trener kołobrzeskiej ekipy.

Wyniki 33. kolejki spotkań III Ligi gr. II
Nielba Wągrowiec - Mieszko Gniezno 8:1 (6:0)
Bramki dla Nielby: Rafał Leśniewski – dwie – (7, 76), Tomasz Bzdęga – dwie – (14, 23), Adrian Marchel – dwie (39, 81), Mateusz Rozmarynowski (32), Jacek Figaszewski 44.
Bramka dla Mieszka: Łukasz Bogajewski (53)

Gwardia Koszalin - Sokół Kleczew 2:6 (0:4)
Bramki dla Gwardii: Wiktor Kacprzak (50 – samob.), Adam Gross (90)
Bramki dla Sokoła: Daniel Wojciechowski (3 – samob), Dominik Chromiński (26), Michał Ciarkowski (32), Wiktor Kacprzak (40), Łukasz Zagdański (48), Mateusz Cegiełka (79)

Bałtyk Koszalin - Flota Świnoujście 2:4 (1:2)
Bramki dla Bałtyku: Kacper Szaflarski (45), Sebastian Ginter (49)
Bramki dla Floty: Paweł Iskra – dwie – (50, 80), Mariusz Bedliński (18), Krystian Peda (41)

Gryf Wejherowo – Kotwica Kołobrzeg 3:0 (1:0)
Bramki dla Gryfa: Przemysław Trytko (28), Jakub Kwidziński (61), Kamil Schlass (77).

Pozostałe wyniki:
Pogoń II Szczecin - Polonia Środa Wielkopolska 0:3 (0:1)
Świt Skolwin (Szczecin) - Elana Toruń 1:0 (1:0)
Radunia Stężyca - KP Starogard Gdański 0:1 (0:1)
Unia Swarzędz - Unia Janikowo 1:1 (1:1)
Górnik Konin - Chemik Police 2:2 (1:0)

Krzysztof Klinkos/kc

Posłuchaj

Łukasz Drożdżal, trener Gwardii Mariusz Lenartowicz, trener Bałtyku Koszalin Piotr Zajączkowski, trener Kotwicy Kołobrzeg