fot. pixabay.com

Zaproszenie Arkadiusza Wilmana przyjęli: Czesław Hoc - poseł Prawa i Sprawiedliwości, Marcin Bedka – Konfederacja, Piotr Zientarski - poseł Koalicji Obywatelskiej, Krzysztof Paszyk - poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, Jerzy Kotlęga z Lewicy oraz Michał Tuszyński-Sikora z Porozumienie Jarosława Gowina.

Pierwszym omawianym przez polityków tematem były przyznawane przez rząd dotacje dla gmin, w których funkcjonowały PGR-y. Premier Mateusz Morawiecki w piątek promował w naszym regionie rządowe wsparcie dla dawnych miejscowości, na których terenie znajdywały się Państwowe Gospodarstwa Rolne. Odwiedził gminy Rąbino, Tychowo i Biesiekierz.

Drugim tematem był wtorkowy atak na skrzynkę mailową szefa KPRM Michała Dworczyka i jego żony. Przypomnijmy, minister wydał oświadczenie, w którym zapewnił, że na zaatakowanej skrzynce mailowej nie znajdowały się informacje, „które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny lub ściśle tajny”.

Jako ostatni został poruszony temat wspólnego wystąpienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i lidera koła sejmowego Kukiz'15-Demokracji Bezpośredniej Pawła Kukiza. Ma ono dotyczyć umowy o współpracy programowej PiS i Kukiz'15.

aw/kc

Posłuchaj

„Po słowie" cz. 1 13.06.2021 „Po słowie" cz. 2 13.06.2021