Chojniczanka zagra w półfinale baraży ze Skrą Częstochowa, po remisie z Górnikiem Polkowice 1:1 (0:1), a Bytovia na pożegnanie z II Ligą wygrała z Pogonią Siedlce 4:3 (3:1). Drugoligowcy zakończyli w sobotę sezon 2020/2021.

Już wcześniej wiadomym się stało, że Czarne Wilki będą musiały opuścić szeregi drugoligowców. Na pożegnanie z centralnym poziomem rozgrywek Bytovia w sobotę podejmowała Pogoń Siedlce. Podopieczni Kamila Sochy wygrali 4:3 (3:1). Było to pierwsze zwycięstwo Bytovii po trzynastu kolejkach bez wygranej. Po raz ostatni piłkarze z Bytowa komplet punktów zainkasowali 20 marca po zwycięstwie nad Błękitnymi Stargard. Ta fatalna passa spowodowała, że Czarne Wilki osunęły się na sam koniec tabeli.

W sobotę już w 6. minucie Jakub Bach wyprowadził bytowski zespół na prowadzenie wykorzystując rzut karny. Ten sam zawodnik wykorzystał jeszcze dwie okazje w pierwszej połowie. Odpowiednio w 21 i 43 minucie czym skompletował klasycznego hat-tricka. Goście z Siedlec nie zamierzali łatwo się poddawać i jeszcze w pierwszej połowie zdobyli bramkę. Kolejne akcje zakończyły się ich golami w drugiej połowie i w 64. minucie był już remis 3:3.

Na szczęście dla gospodarzy już w dwie minuty po doprowadzeniu przez Pogoń do remisu gospodarze odzyskali prowadzenia. Stało się tak za sprawą młodego Kacpra Sezonienki. - Jestem bardzo zadowolony z postawy swojego zespołu. Zwłaszcza, ze na boisku przebywało dziś wielu młodych graczy. To świadczy o tym, ze w tym zespole jest potencjał, niestety nie zawsze on się ujawniał. Kończymy sezon, dziękuje kibicom, którzy w trudnych momentach byli z nami i lidze, ze po burzy i dla Bytovii zaświeci słońce – powiedział po meczu trener Kamil Socha.

4:3 Kacper Sezonienko (66)

Bytovia: Maciej Czyżniewski – Kuba Lizakowski, Adam Szmidke, Filip Dymerski, Eryk Moryson – Jakub Bach (64. Marcel Damaschke), Maciej Błaszkowski, Przemysław Lech, Jakub Nowakowski, Michał Kieca (87. Jakub Malich) – Kacper Sezonienko.

Pogoń: Albert Posiadała – Dawid Nojszewski, Oskar Repka, Bartosz Brodziński (46. Julien Tadrowski), Krystian Miś – Miłosz Przybecki, Krzysztof Danielewicz, Oskar Sewerzyński, Marcin Kozłowski II (76. Dominik Leszczuk), Ishmael Baidoo – Maciej Górski.

W zupełnie innych nastrojach sezon zakończyli piłkarze Chojniczanki. Im wystarczał punkt do zapewnienia sobie trzeciego miejsc w tabeli. W ostatnim meczu sezonu Chojniczanka podejmowała mistrza II Ligi – Górnika Polkowice. Górnik już w pierwszej połowie po karnym Mateusza Piątkowskiego wyszedł na prowadzenie.

Trener Tomasz Kafarski w przerwie musiał nieco „wstrząsnąć” zespołem i gra chojniczanki od razu uległa poprawie. W efekcie tego w 58 minucie Artur Pląskowski doprowadził do wyrównania. Chojniczanka zakończyła sezon na trzecim miejscu w tabeli. Teraz czekają ją baraże. W półfinale zmierzy się na własnym boisku ze Skrą Częstochowa. Jeśli podopieczni Tomasza Kafarskiego pokonają rywali spod Jasnej Góry, w finale baraży również na własnym boisku zagrają ze zwycięzcą meczu: Wigry Suwałki – KKS Kalisz. Półfinały zaplanowano na najbliższy wtorek, finał na sobotę. Zwycięzca finału awansuje do I Ligi. Wcześniej bezpośredni awans wywalczyły zespołu Górnika Polkowice i GKS-u Katowice. Z druga liga, oprócz Bytovii Bytów, żegnają się ekipy Błękitnych Stargard i Olimpii Grudziądz.

- Pierwsza połowa być może nie była w naszym wykonaniu najlepsza, ale po konstruktywnej rozmowie w przerwie i po korekcie w składzie ruszyło to i ciesze się, że przynajmniej jedna akcja zakończyła się bramką. Graliśmy ze zwycięzcę rozgrywek, drużyną dobrze poukładaną, ale moi piłkarze stawili im czoła – powiedział po meczu trener Tomasz Kafarski.

Chojniczanka – Górnik Polkowice 1:1 (0:1)
0:1 – Mateusz Piątkowski (31)
1:1 – Artur Pląskowski (58)

CHOJNICZANKA: Paweł Sokół – Jan Mudra, Marcin Grolik, Mateusz Bartosiak, Michał Grobelny – Tomasz Mikołajczak (80. Szymon Emche), Maciej Kona, Robert Ziętarski (64. Artur Golański), Adrian Rakowski (80. Paweł Czajkowski), Serhiy Napolov (72. Oskar Nowak) – Olaf Nowak (46. Artur Pląskowski).

GÓRNIK: Jakub Szymański – Karol Fryzowicz, Paweł Kucharczyk, Mateusz Magdziak, Jarosław Ratajczak (68. Eryk Sobków) – Dominik Radziemski, Maciej Kowalski-Haberek, Rafał Karmelita (89. Adam Borkowski), Mariusz Szuszkiewicz, Ernest Terpiłowski (68. Filip Baranowski) – Mateusz Piątkowski.