fot. J. Żukowski
fot. J. Żukowski
fot. J. Żukowski
fot. J. Żukowski
fot. J. Żukowski
Niemal 31 mln zł trafi do pomorskich gmin, na terenie których funkcjonowały zlikwidowane przedsiębiorstwa państwowej gospodarki rolnej. W Głuszynie, w ramach otrzymanych środków, powstanie świetlica dla dzieci.

Jak mówił rzecznik rządu Piotr Müller, który w piątek przebywał w podsłupskim Głuszynie, dofinansowanie dla gmin popegeerowskich to inwestycja nie tylko w lokalne społeczności, ale inwestycja w każdego mieszkańca, który dostrzeże te środki w swoim najbliższym otoczeniu.

- To jest pierwszy program, który ma służyć temu, aby tereny popegeerowskie odzyskiwały dawny blask. Przewiduje on dofinansowania w wysokości 340 mln złotych w całym kraju. Ale nie mówimy ostatniego zdania i mam nadzieję, że będzie więcej takich miejsc, jak to - przekazał Piotr Müller. - W Głuszynie powstanie świetlica dla dzieci. Mam nadzieję, że marzenie mieszkańców zaraz stanie się rzeczywistością i pozwolą na to te środki  - dodał rzecznik.

Do Głuszyna w powiecie słupskim trafi 470 tys. złotych. W ramach otrzymanych środków w Głuszynie zostanie odbudowana świetlica dla dzieci. Mieszkańcy nie kryją zadowolenia z nowej inwestycji. - Tu już kiedyś była świetlica. Cieszymy się, że ponownie powstanie ona dla naszych dzieci - mówili.

Program wsparcia gmin popegeerowskich ma na celu przedstawienie nowych perspektyw oraz wyrównanie szans dla często zapomnianych gmin. W ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, regiony słupski, lęborski i bytowski dotychczas otrzymały już ponad 140 milionów złotych. Środki te zagospodarowane przez jednostki samorządu terytorialnego zostały przekazane gminom i powiatom.

jż/aś

Posłuchaj

Piotr Müller, rzecznik rządu mieszkanka Głuszyna rozmowa z Piotrem Müllerem rzecznikiem rządu