fot. Mateusz Sienkiewicz
W minionym roku film promocyjny „Magiczna Ulica w Połczynie-Zdroju” został wyświetlony 703 tys. razy. Czy w tym roku uda się pobić rekord? Jest na to szansa, ponieważ w Połczynie-Zdroju pojawiła się nowa ozdoba - latawce, które powiewają nad głowami spacerowiczów.

O nowej odsłonie „Magicznej Ulicy w Połczynie-Zdroju” opowiadał w „Radiu Koszalin na Dobry Dzień” Sebastian Witek, burmistrz uzdrowiska: - Chcemy mieszkańcom, odwiedzającym i kuracjuszom przedstawiać nową odsłonę ulicy Grunwaldzkiej. Latawce są już zawieszone, niedługo dodamy do nich parasole. Chcemy włączyć naszych mieszkańców w nową inicjatywę i zapytać, która z czterech koncepcji ułożenia parasoli jest najbardziej atrakcyjna.  W ten sposób mieszkańcy będą mięli wpływ ostateczny wystrój ulicy.

Krzysztof Szewczuk, dyrektor połczyńskiego centrum kultury podkreślił, że magiczna ulica jest znana w całej Polsce: - W tym roku władze miasta przygotowały dodatkowe atrakcje, będzie nią m.in. festiwal ulicy, 3 lipca otworzymy Plac Tysiąclecia i przejdziemy w barwnym korowodzie do ulicy parasoli. Przewodzić nam będzie drużyna bębniarska. Zapraszamy również innych adeptów sztuki bębniarskiej do włączenia się w muzyczną odsłonę tego wydarzenia.

ms/aj

fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz

Posłuchaj

materiał Mateusza Sienkiewicza