fot. archiwum
Po pandemicznej przerwie, trwającej prawie rok, w studiu w Szczecinku pojawili się pierwsi goście na żywo. Zaproszenie Mateusza Sienkiewicza przyjęli: Daniel Rak - burmistrz miasta, podharcmistrz Monika Stokowiec oraz Lidia Pieńkos z rady osiedla Słowiańska- Łódzka.

Jak Szczecinek wychodzi z pandemicznej rzeczywistości? O tym rozmawialiśmy z pierwszym gościem „Studia Bałtyk Szczecinek” - Danielem Rakiem. Burmistrz mówił też m.in. o budowie słonecznych tarasów nad jeziorem Trzesiecko.

- Mam nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu uda nam się wydzierżawić, bądź podpisać umowę na teren pod tarasy. Mamy już pozwolenie na budowę i pozwolenia wodno-prawne - tak naprawdę zgromadziliśmy już wszystkie dokumenty potrzebne do tego, żeby uruchomić inwestycję. Brakuje tylko tytułu prawnego do tego terenu - wyjaśnił burmistrz.

Daniel Rak, burmistrz Szczecinka

W „Studiu Bałtyk Szczecinek” razem z Lidią Pieńkos zajrzeliśmy też na wystawę poświęconą historii osiedla Słowiańska-Łódzka, którą można oglądać na pl. Wolności przed ratuszem w Szczecinku.
- Było to przez długi czas osiedle zamknięte, koszarowe - zarówno za czasów przed II Wojną Światową, kiedy stacjonowały tam niemieckie wojska, jak i po wojnie, kiedy teren przejęły wojska rosyjskie - wyjaśniła Lidia Pieńkos. - W tworzeniu wystawy wzięło udział wielu mieszkańców osiedla.

Lidia Pieńkos

Z podharcmistrz Moniką Stokowiec sprawdziliśmy co słychać w ZHP Szczecinek (i dowiedzieliśmy się, że w niedzielę szykuje się ciekawe wydarzenie dla najmłodszych mieszkańców Szczecinka).

- Wróciliśmy już do harcerskiej rzeczywistości: do zbiórek i do spotkań. Do tego, że możemy wreszcie być fizycznie ze sobą i pracować nie zdalnie, bo już wszyscy mieliśmy tego dosyć - stwierdziła podharcmistrz.

Monika Stokowiec zaprosiła na gry i zabawy zorganizowane przez harcerzy, które odbędą się 13 czerwca, przed halą OSiR, w godz. 11-14.

Monika Stokowiec

ms/kc