fot. pixabay.com
Arteterapia jest formą psychoterapii, która traktuje sztukę jako podstawowy sposób komunikacji. Uczestnik arteterapii może tworzyć obrazy i obiekty, które pomogą mu się otworzyć i zlokalizować problem. Nasze rozmówczynie dyskutowały o znajomości terapii przez społeczeństwo, a także o jej efektach.

W dzisiejszych „Wieczornych Spotkaniach” rozmawiamy o nietypowych sposobach wykorzystania sztuki. Jednym z nich jest arteterapia, która w ostatnich latach cieszy się sporym zainteresowaniem. To metoda, która bazuje na szeroko rozumianej sztuce i twórczości. Na pytanie Katarzyny Kużel, czy społeczeństwo zna już tę metodę, odpowiada Dorota Bukowska - arteterapeuta, terapeutą zajęciowym i animator kulturowy, prowadząca od kilku lat warsztaty dla dzieci i dorosłych z dziedziny arteterapii i edukacji kulturowej.

materiał Katarzyny Kużel

Terapia przez sztukę. To rodzaj psychoterapii, która wykorzystuje różne dziedziny artystyczne. Czym tak naprawdę jest i dla kogo. Co nam daje obcowanie ze sztuką? O tym Kama Pasierbek, arteterapeutka.

materiał Renaty Pacholczyk