fot. Jacek Żukowski
Do naszej redakcji zadzwonił słuchacz z niepełnosprawnością, który miał problem ze swoim starym komputerem, a w dobie pandemii musiał korzystać z wielu usług za pomocą internetu. Na apel mężczyzny zareagowała radna Anna Mrowińska, a szczęśliwy finał miał miejsce w siedzibie Radia Słupsk.

Nowy sprzęt komputerowy pan Mirosław otrzymał dzięki wsparciu Fundacji Andrzeja Kobylarza Zdrowa Rodzina.

- Jesteśmy nową organizacją, która jest obecnie na etapie formalizacji, jednak podejmujemy już wiele akcji na rzecz potrzebujących. Naszą główną działalnością jest pomoc stomatologiczna dla dzieci. Udało nam się już przebadać i wyleczyć 7 tys. młodych pacjentów. Zachęcam wszystkich rodziców do przystąpienia do tej akcji, jedynym warunkiem uczestnictwa jest dowiezienie dziecka do przychodni w Pruszczu Gdańskim. Kolejną naszą płaszczyzną wspierania osób potrzebujących jest dostarczanie im sprzętu komputerowego. Bardzo się ciesze, że mogłam obdarować pierwszego w historii fundacji słupszczanina - powiedziała Anna Mrowińska, która wręczyła nowy komputer w imieniu organizacji.

Pan Mirosław podczas wizyty w Radio Słupsk nie krył radości z otrzymanego prezentu: - Kiedy zachorowałem na COVID-19 i byłem zamknięty w czterech ścianach, uświadomiłem sobie, jak ciężko jest funkcjonować bez nowoczesnego komputera. Bardzo dziękuję pani Annie za okazaną pomoc. Więcej w poniższym materiale. jż/mt

Posłuchaj

materiał Jacka Żukowskiego