fot. pixabay.com
Zaproszenie Aleksandry Kupczyk przyjęli przewodnicząca Okręgowej Komisji Lekarskiej w Koszalinie dr Katarzyna Krystosik-Łasecka, zachodniopomorski wicekurator oświaty Bogusław Ogorzałek, rektor Politechniki Koszalińskiej prof. Danuta Zawadzka oraz wicestarosta koszaliński Tomasz Tesmer.

Dr Katarzyna Krystosik-Łasecka mówiła o rozpoczynających się szczepieniach przeciw Covid-19 młodzieży od 12. do 15. roku życia: - Zainteresowanie jest duże. Niektórzy już o północy zapisywali dzieci na szczepienia. Młodzież w tym wieku jest bardzo ruchliwa, chce się spotykać i uczestniczyć w imprezach. Może więc szybko przenosić Covid-19, dlatego szczepienia są tak ważne. Preparat Pfizera dla tej grupy wiekowej jest bezpieczny, o czym świadczy pozytywna opinia Europejskiej Agencji Leków i naszej rady medycznej.

rozmowa z dr Katarzyną Krystosik-Łasecką

Bogusław Ogorzałek podkreślił, że akcja promocyjno-informacyjna dotycząca szczepień przeciw Covid-19 w szkołach będzie kontynuowana także we wrześniu: - Od 1 do 3 września ruszy wzmożona akcja informacyjna, a 13 września później rozpoczną się szczepienia w szkołach.

Zachodniopomorski kurator oświaty poinformował również, że w prawie 100 proc. szkół prowadzona jest nauka w trybie stacjonarnym.

rozmowa z Bogusławem Ogorzałkiem

Prof. Danuta Zawadzka mówiła o obchodach 53. rocznicy utworzenia Politechniki Koszalińskiej. Uroczystość będzie transmitowana na Facebooku.

Rektor podkreśliła, że dużym atutem koszalińskiej uczelni jest jej regionalny charakter: - Można tutaj realizować swoją pasję i jednocześnie poszerzać wiedzę. Politechnikę wyróżniają regionalizm i indywidualne podejście do studenta oraz współpraca z firmami z naszego regionu.

rozmowa z prof. Danutą Zawadzką

Tomasz Tesmer w Dniu Samorządu Terytorialnego otrzymał w Kancelarii Premiera Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Jak powiedział, wyróżnienie było dużym zaskoczeniem: - Od 2004 roku jestem samorządowcem i w tak krótkim czasie otrzymałem takie wyróżnienie. To ogromna radość. Odznaka już jest na honorowym miejscu. Do swojej pracy zawsze podchodzę z maksymą, by być otwartym na mieszkańców i rozwiązywać ich problemy.

rozmowa z Tomaszem Tesmerem