W 32. kolejce III ligi Gwardia Koszalin podzieliła się punktami z Kotwicą Kołobrzeg. Przy Fałata padł remis 1:1. Punkt wywalczył także Bałtyk Koszalin, który przy Andersa zremisował z Unią Swarzędz 2:2.

Przed meczem działacze Gwardii odebrali od władz Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej z prezesem Maciejem Mateńką na czele gratulacje z okazji 75-lecia klubu.

Podopieczni Łukasza Drożdżala w 20. minucie stworzyli sobie pierwszą okazję, ale strzał Adama Grossa został zablokowany przez kapitana kołobrzeżan Artura Gieragę. Dziesięć minut później ponownie próbował Adam Gross, lecz również bezskutecznie. Piłka po jego strzale minęła słupek.

Kwadrans przed końcem pierwszej części meczu „biało-niebiescy” mieli bardzo dobra okazję do wyjścia na prowadzenie. Prostopadłą piłkę do Mateusza Wysockiego zagrał Łukasz Staroń. Napastnik wyszedł sam na sam z golkiperem Gwardii, ale przegrał pojedynek. Do przerwy był bezbramkowy remis.

Tuż po przerwie Kotwica rzuciła się do ataku. Minutę po rozpoczęciu drugiej połowy okazję miał Kamil Włodyka, ale źle trafił w futbolówkę. W 54. minucie meczu Gwardia wyszła na prowadzenie. Mocnym i płaskim strzałem z pola karnego popisał się Adam Gross.

W 81. minucie spotkania doskonałą sytuację do wyrównania miał Marci Gawron, ale z linii bramkowej piłkę zdołał wybić Dawid Skoczyk, golkiper drużyny z Koszalina. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Kotwica doprowadziła do wyrównania. Dośrodkowanie Kamila Sternickiego trafiło do Huberta Kolany, który zamykał akcję i strzałem z powietrza pokonał bramkarza gospodarzy.

Gwardia Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (0:0)

Bramki: Gross (57.) - Kolano (90.),

Gwardia: Skoczyk - Pytlewski (86. Czyżewski), Wojciechowski, Maciąg, Walaszczyk, Grela (75. Sulima), Chyła, Silski (83. Bać), Szygenda (60. Hendryk), Boczek, Gross.

Kotwica: Trojanowski - Kalupa, Gieraga, Koźlik, Kozajda, Krysztopowicz (58. Sternicki), Gancarczyk, Łysiak, Staroń, Włodyka (65. Kolano), Wysoki (54. Gawron).

W Kolejnym rozegranym spotkaniu w Koszalinie, ale tym razem przy Andersa, Bałtyk Koszalin zremisował z Unią Swarzędz 2:2. Bramki dla koszalińskiego zespołu zdobyli Sebastian Ginter i Arkadiusz Jasitczak.

Bałtyk Koszalin - Unia Swarzędz 2:2 (0:0)

Bramki: Sebastian Ginter (69.), Arkadiusz Jasitczak (88.) – Radosław Barabasz (56.), Michał Przybyła (77.).

Bałtyk: Pogorzelec - Forczmański (88. Górka), Rak, Jasitczak, Ginter, Pietrykowski (50. Janasik), Czenko, Waleński, Gruchała (75. Kąkol), Jachno, Szaflarski (18. Ponurko).

Kotwica: Filipowiak - Barabasz, Soboń, Paczyński (77. Przybyła), Molewski (59. Wolkiewicz) Jurga (77. Koralewski), Szwak, Maluśki, Roszak (89. Nyćkowiak), Bednarski (57. Pińczuk), Niedźwiedzki.