fot. Anna Popławska
Aktorzy z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie nagrali płytę „Pokochaj świat" z piosenkami ze swoich spektakli. Dochód z jej dystrybucji zasili konto Zachodniopomorskiego Hospicjum Dla Dzieci i Dorosłych.

Dziś w teatrze odbyła się oficjalna premiera płyty. Wzięło w niej udział wielu widzów teatru.

- Takie inicjatywy są potrzebne. Sami słuchamy dużo muzyki i przy okazji tej płyty będziemy tłumaczyć naszym dzieciom, że za tym wydawnictwem niesie się coś więcej – mówiła jedna z koszalinianek biorących udział w premierze.

Płytę wydało działające przy BTD Stowarzyszenie „Aktorzy po godzinach". Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin dramaturg Bałtyckiego Teatru Dramatycznego Tomasz Ogonowski, to już kolejna inicjatywa aktorów na rzecz hospicjum dla dzieci.

- Ja mam taką „korbę” żeby pomagać Hospicjum Dziecięcemu, ale co chcę podkreślić ja nie muszę tu nikogo specjalnie do tego namawiać. Zarówno Stowarzyszenie jak i Bałtycki Teatr od razu odpowiada na to tak: robimy, pomagamy. Zaangażowanie, jak i determinacja, żeby pomóc jest bardzo duża do kogokolwiek się zwrócę.

Agnieszka Staszewska z Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych podkreśliła, że taka pomoc jest bardzo potrzebna, bo potrzeby podopiecznych hospicjum są bardzo duże.

- Koncentratory, respiratory, ssaki – one się zużywają więc zawsze nam tego sprzętu będzie brakowało. W tej chwili pod opieką samej fili jest 20 dzieci w wieku od 6 miesięcy do 17 roku życia – wyjaśnia Agnieszka Staszewska.

W całym regionie Zachodniopomorskie Hospicjum Dla Dzieci i Dorosłych opiekuje się 50 ciężko chorych dzieci. Płytę z piosenkami w wykonaniu aktorów BTD można wylicytować także na aukcjach w internecie. Całkowity dochód trafi na konto hospicjum.

Polskie Radio Koszalin jest patronem medialnym płyty „Pokochaj świat".

PAP/kc

Posłuchaj

Tomasz Ogonowski, dramaturg BTD widzowie Agnieszka Staszewska z Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych