fot. Przemysław Grabiński
W tym tygodniu Kościół obchodził święto Bożego Ciała czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. To jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu liturgicznym. W kołobrzeskich uroczystościach uczestniczyło kilka tysięcy wiernych. Mszy św. i procesji, która przeszła ulicami miasta, przewodniczył bp Edward Dajczak.

Przyjechali z osobistymi intencjami, ale wszyscy modlili się też o bezpieczne powroty do domów. Do Sanktuarium w Skrzatuszu przyjechali pielgrzymi na motocyklach. Pielgrzymki motocyklistów odbywają się w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej już od kilku lat.

W Koszalinie zakończyły się obchody 30. rocznicy wizyty Jana Pawła II. W parafii pw. Ducha Świętego wierni zgromadzili się na uroczystej Mszy pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajczaka. W kościele pw. Ducha Świętego została utworzona historyczna wystawa - w bocznej nawie świątyni wystawione zostały historyczne pamiątki: tron papieski, ornat, ołtarz i klęcznik.

W marcu tego roku koszalińskie Wyższe Seminarium Duchowne obchodziło swój okrągły jubileusz istnienia. Przez 40 lat do jego drzwi zapukało 850 alumnów - 411 z nich zostało księżmi. Seminarium jak co roku o tej porze zachęca do podjęcia studiów i formacji do kapłaństwa. Rozmawiamy z ks. dr Jarosławem Kwietniem, rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie.

aw/kc

Posłuchaj

„Magazyn katolicki” 06.06.2021