fot. pixabay.com
Obecnie macierzyństwo jest najczęściej bardzo dokładnie przemyślaną i zaplanowaną decyzją kobiet. Przeważnie, ze względu na pracę, jest ono odkładane na później. Nasze rozmówczynie dyskutowały m.in. o tym, kiedy jest najlepszy czas na to, żeby zostać rodzicem.

Współcześnie macierzyństwo to często świadoma i dobrze przemyślana decyzja kobiet. Jest to opinia nie tylko ich samych, ale również lekarzy, położnych i innych specjalistów zajmujących się rodzicielstwem - wynika z badania socjolożek z Uniwersytetu SWPS. Jedną z autorek badań jest dr Paula Pustułka.

materiał Arkadiusza Wilmana

Współczesne macierzyństwo ma także twarz profesjonalistek, które decyzję o urodzeniu dziecka uzależniają od rozwoju kariery. Czasem, w związku z karierą, macierzyństwo odkładają. Tak jest między innymi w przypadku kobiet czynnie i zawodowo uprawiających sport. W ich sytuacji zostanie mamą często oznacza koniec sportowej kariery.

O tym, czy wybór - kariera czy macierzyństwo - to wybór trudny, opowiedziała nam Małgorzata Hołub Kowalik, sprinterka, zdobywczyni wielu medali, między innymi mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata w kobiecej sztafecie 4 x 400 metrów.

materiał Anny Popławskiej

Macierzyństwo przynosi zapewne wiele niespodzianek, ale nie ma reguły kiedy jest najlepszy czas na to, żeby zostać rodzicem. Pani Magda ma dwójkę dzieci - dziś już nastolatków i uważa, że mimo, iż stała się mamą dość późno, to nie była to kwestia robienia kariery - po prostu w pewnym momencie przyszedł ten właśnie czas.

materiał Renaty Pacholczyk