fot. prk24.pl
Jak co tydzień, w sobotni poranek, goście „Studia Kołobrzeg” dyskutowali o najważniejszych wydarzeniach mijającego tygodnia w mieście, regionie i kraju.

W poniedziałek w Mielnie otwarto nowoczesny komisariat. Koszt jego budowy to ponad 3,5 miliona złotych. Liczba funkcjonariuszy pracujących w mieście wzrosła z 6 do 15. Więcej na ten temat w poniższej relacji.

otwarcie komisariatu policji w Mielnie

Uroczystość otwarcia nowego posterunku policji w Mielnie, a wcześniej jednostki Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zegrzu Pomorskim - to okazją do szerszego spojrzenia na sprawy bezpieczeństwa w naszym regionie i kraju. Na ten temat rozmawiali kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc oraz wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

rozmowa z posłem Czesławem Hocem i wojewodą Zbigniewem Boguckim

Strażacy ochotnicy z Grzmiącej mają nowy wóz bojowy. Kosztował prawie milion złotych, z czego 90 procent to unijne dofinansowanie. W uroczystości przekazania pojazdy wzięli udział mieszkańcy oraz przedstawiciele powiatowego i wojewódzkiego samorządu.

strażacy z Grzmiącej otrzymali nowy wóz

1 czerwca ruszył innowacyjny projekt bezpłatnej pomocy psychologicznej dla mieszkańców gminy Kołobrzeg, którzy odczuli negatywne skutki pandemii. Udział w projekcie mogą wziąć zarówno osoby dorosłe i dzieci.

ruszył innowacyjny projekt bezpłatnej pomocy psychologicznej dla mieszkańców gminy Kołobrzeg

Zespół Williamsa po raz pierwszy rozpoznano w 1961 roku. Nazywany jest na całym świecie chorobą dzieci elfów, ze względu na charakterystyczny wygląd chorych. Kołobrzeg ma też swojego małego „elfa”. Jest nim 6-letni Mateusz.

6-letni Mateusz choruje na zespół Williamsa

Niedawno w Budzistowie odbywały się ogólnopolskie zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody. Była to największa w historii Ośrodka Jazdy Konnej Michalski impreza. Rywalizowało ponad 210 koni. Tor przeszkód ustawił dobrze znany w środowisku tej dyscypliny Szymon Tarant. To m.in. uznany spiker zawodów i w przeszłości niezły jeździec.

rozmowa z Szymonem Tarantem

Siatkówka w naszym kraju jest bardzo popularna. W klubie UKS OPP Powiat Kołobrzeski znakomicie radzi sobie siatkarska młodzież. Młodzicy nie awansowali do półfinału mistrzostw Polski. Ale samo znalezienie się w 1/4 finału - według zawodników - to powód do dumy. Więcej na ten temat w rozmowie z trenerem kołobrzeskiej ekipy Robertem Szpakiem.

rozmowa z Robertem Szpakiem

Na Placu 18-go Marca w Kołobrzegu zakwitły... czosnki. O nich i innych nietypowych roślinach, które już teraz możemy podziwiać kurorcie opowiedziała ogrodnik Monika Buśko-Kuś.

rozmowa z ogrodnik Moniką Buśko-Kuś

Tym razem w „Słowniku na fali” Jarosław Banaś i dr Sebastian Żurowski z UMK w Toruniu rozebrali na czynniki pierwsze słowa: „Boże Ciało”, „szur”, „covidianie”, „depopulacja” i „foliarze”.

„Słownik na fali”