fot. prk24.pl
Dyrektor Caritasu diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, który był w czwartek gościem porannego „Studia Bałtyk”, w rozmowie z Anną Popławską podkreślił, że Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana też Bożym Ciałem, jest jednym z najważniejszych świąt dla Kościoła.

- To piękna uroczystość, gdzie możemy wyjść poza mury świątyni i uwielbiać Boga, który ukryty jest w białym chlebie, a także cieszyć się z jego zapewnienia, że pozostanie z nami do końca świata - powiedział ks. Tomasz Roda.

Duchowny dodał, że procesja po uroczystej mszy świętej i modlitwa przy czterech ołtarzach jest świętowaniem obecności Boga. Odwołał się przy tym do słów Jezusa, które zawarte są w Ewangelii: - Kto spożywa Jego ciało i pije Jego krew, ten nosi w sobie życie. To piękna droga dla chrześcijan do zbawienia, czyli czegoś, co jest naszym sensem i nasyceniem.

Gość „Studia Bałtyk” mówił także o działalności Caritasu w czasie pandemii: - Musieliśmy bardzo szybko przeorganizować nasz system pracy i uruchomić wolontariat kryzysowy, który w diecezji jest podzielony na pięć stref. On wciąż pozostał. Próbowaliśmy docierać do osób samotnych, chorych i najbardziej potrzebujących. W tygodniu mamy teraz od 20 do 30 zgłoszeń.

Więcej w poniższej rozmowie.

red./rz

Posłuchaj

Gość „Studia Bałtyk”: ks. Tomasz Roda, dyrektor diecezjalnego Caritasu