fot. prk24.pl
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz koszaliński poseł Prawa i Sprawiedliwości, który był w środę gościem porannego „Studia Bałtyk, w rozmowie z Anną Popławską dodał, że rząd robi wszystko, by poprawić bezpieczeństwo Polaków, a świadczą o tym m.in. nowo wybudowane komisariaty policji.
W skrócie
  • Paweł Szefernaker powiedział, że za utworzeniem całorocznej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przemawiają względy bezpieczeństwa oraz inwestycje drogowe.
  • Wiceszef MSWiA powiedział, że coraz więcej osób jest chętnych do pracy w służbach mundurowych, a to z powodu m.in. nowoczesnej infrastruktury.
  • Polityk Prawa i Sprawiedliwości poinformował, że rząd we współpracy z samorządami będzie prowadził różnego rodzaju inicjatywy zachęcające do szczepień przeciw Covid-19.

- Bardzo się cieszę, że gminy i powiaty z naszego regionu współpracują z rządem przy wielu inicjatywach. To jest z pożytkiem dla nas wszystkich, bez względu na przekonania światopoglądowe i jakie partie reprezentujemy. Polacy wybrali nas po to, żebyśmy pracowali na rzecz ich bezpieczeństwa i rozwoju - powiedział Paweł Szefernaker. - Jeżeli tylko wójt, burmistrz czy prezydent z Pomorza Środkowego chce współpracować z rządem, to oczywiście współpracujemy i to przynosi efekty, na przykład w postaci całorocznej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na terenie powiatu koszalińskiego - dodał.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji zapowiedział we wtorek na konferencji prasowej w Zegrzu Pomorskim, że baza zostanie wybudowana do końca 2023 roku i w ciągu kilku tygodni poznamy jej lokalizację. Koszt inwestycji to ponad 20 milionów złotych.

Wiceszef MSWiA w środowym „Studiu Bałtyk” powiedział, że utworzenie całorocznej bazy LPR-u jest koniecznością, ponieważ w regionie w najbliższych latach zakończonych zostanie wiele inwestycji drogowych: - Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w 2025 roku będzie można dojechać drogą ekspresową z Koszalina do Gdańska, a w 2027 roku - z Koszalina do Poznania. Jak dodał, to też kwestia bezpieczeństwa turystów.

Gdy dochodzi do kolizji, potrzebna jest natychmiastowa pomoc, a z powodu korków, karetki nie zawsze mogą szybko dotrzeć na miejsce zdarzenia. Sytuacja zmieni się, gdy utworzymy całoroczną bazę LPR-u w powiecie koszalińskim. Paweł Szefernaker, wiceszef MSWiA i koszaliński poseł PiS-u

Wiceszef MSWiA podkreślił, że w naszym regionie powstają kolejne posterunki, komisariaty i komendy policji: - Zrobimy wszystko, żeby mieszkańcy czuli się bezpiecznie. We wtorek komendant wojewódzki policji powiedział, że w ostatnich miesiącach jest coraz więcej chętnych do pracy w policji, a to efekt m.in. rosnących wynagrodzeń oraz nowoczesnej infrastruktury. Nowe komendy są już w Wałczu, Świdwinie i Białogardzie, a we wtorek otworzyliśmy komisariat w Mielnie.

Paweł Szefernaker zapowiedział również kampanie rządu i samorządu zachęcające mieszkańców do szczepień przeciw Covid-19: - Będziemy mówić o nich w przyszłym tygodniu. Trwają konsultacje z samorządowcami, ponieważ chcemy, aby były te działania promocyjne były skuteczne. Zależy nam m.in. na zwiększeniu możliwości szczepień seniorów w miejscu ich zamieszkania.

Więcej w poniższej rozmowie.

red./rz

Czytaj więcej

Posłuchaj

Gość „Studia Bałtyk”: Paweł Szefernaker, wiceszef MSWiA i koszaliński poseł PiS-u