fot. Adria Jakubik
„Pod Bookiem" to projekt, który nawiązuje do kultowego miejsca KBP, jakim był w latach 80. taras dla czytelników. Przestrzeń o powierzchni 240 m kw., oprócz przystanku na kawę i dobrą lekturę, będzie miejscem plenerowych wydarzeń kulturalnych.

Za oknami czytelni głównej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej rozpoczęły się prace związane z realizacją projektu w ramach budżetu obywatelskiego pt. Kulturalne miejsce spotkań „Pod Bookiem”. Taras przylegać będzie bezpośrednio do tylnej ściany budynku, umożliwiając swobodne przejście z czytelni znajdującej się na parterze.

Miejsce wyposażone w meble ogrodowe, rośliny oraz sprzęt multimedialny będzie przystosowane do organizowania wydarzeń kulturalnych, spotkań autorskich i lekcji bibliotecznych.

Pierwotny projekt, zgłoszony przez pracowników KBP do Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego, nieco różnił się od obecnego.

Park im. Tadeusza Kościuszki, na terenie którego znajduje się biblioteka, został wpisany do rejestru zabytków, co wiązało się z pewnymi zmianami w poprzedniej wersji projektu. Realizację poprzedziła modernizacja budynku biblioteki - ocieplenie ścian, izolacja fundamentów, przebudowa kanalizacji deszczowej. To wszystko by stworzyć wyjątkowe miejsce spotkań w towarzystwie natury.
Dariusz Pawlikowski, dyrektor Koszalińskiej Biblioteki Publicznej

„Pod Bookiem” uruchomione zostanie latem tego roku. Koszt inwestycji to 467 tys. zł.


red./aj

fot. Adria Jakubik
fot. Adria Jakubik
fot. Adria Jakubik
fot. Adria Jakubik
fot. Adria Jakubik

Adria Jakubik