fot. prk24.pl
Poseł Platformy Obywatelskiej był gościem porannego „Studia Bałtyk". W rozmowie z Anną Popławską skomentował m.in. niekorzystny dla jego ugrupowania sondaż poparcia partii politycznych, relacje między Borysem Budką i Rafałem Trzaskowskim, a także podzielił się wspomnieniami z wizyty Jana Pawła II w Koszalinie w 1991 roku.

Polityk uważa, że wizyta głowy kościoła w Koszalinie 1 i 2 czerwca 1991 roku była dla mieszkańców istotna: - Pełniłem podczas tego wydarzenia funkcję doradcy i pełnomocnika biskupa Ignacego Jeża - gospodarza wizyty papieża. Miałem ten zaszczyt być w gronie niewielu świeckich, którzy mogli spotkać się z Ojcem Świętym. Mam do tej pory różaniec, który od niego otrzymałem. Dziś przed pomnikiem władze miasta złożą kwiaty upamiętniając w ten sposób to historyczne wydarzenie.

Dziennikarka poprosiła także o komentarz do najnowszego sondażu, który wskazuje, że na Zjednoczoną Prawicę chce głosować 40,3 proc. ankietowanych, na Polskę 2050 Szymona Hołowni - ok. 23%, a Koalicję Obywatelską - ok. 16 proc.

- Oczywiście jako członka Platformy Obywatelskiej mnie to martwi. Silna opozycja może odsunąć od władzy PiS, a to korzystne dla Polski. Ostatnio mieliśmy jednak przykład, że nie zawsze działamy wspólnie, gdy Lewica wyłamała się w Sejmie podczas głosowania nad ustawą w sprawie ratyfikacji Europejskiego Funduszu Odbudowy - ocenił poseł.

Anna Popławska zapytała także, czy potrzebne są zmiany, m.in. przywództwa w Platformie Obywatelskiej. - Rafał Trzaskowski jest wiceprzewodniczącym PO. Już w wyborach prezydenckich pokazał swoją siłę. Jeżeli przekona do siebie młodzież, to w sposób naturalny stanie się liderem Platformy - podkreślił Piotr Zientarski.

Więcej w poniższej rozmowie.

ap/aj

Posłuchaj

Rozmowa Anny Popławskiej z Piotrem Zientarskim