fot. Jarosław Ryfun
Zaproszenie Anny Popławskiej przyjęli dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Mirosława Zielony, nowo wybrany prezes koszalińskiego oddziału Północnej Izby Gospodarczej Andrzej Mielcarek i prezes Zarządu Obiektów Sportowych w Koszalinie Monika Tkaczyk.

Mirosława Zielony mówiła m.in. o obchodach Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Poinformowała, że Rodzinalia odbędą się we wrześniu, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna: - Rodziny zastępcze komunikują, że tego typu imprezy są potrzebne. Ubiegłoroczne spotkanie musieliśmy odwołać z powodu pandemii. Jego organizacja w formie online była po prostu niemożliwa.

Mirosława Zielony poinformowała również, że na terenie powiatu koszalińskiego funkcjonuje 81 rodzin zastępczych, które sprawują opiekę nad 145 dziećmi.

rozmowa z Mirosławą Zielony

Andrzej Mielcarek został prezesem koszalińskiego oddziału Północnej Izby Gospodarczej w piątek. Dziennikarza, publicystę i wydawcę miesięcznika „Prestiż. Magazyn koszaliński” wybrano na trzyletnią kadencję, do 2024 roku. - Nasi poprzednicy dobrze zaprogramowali działalność izby w Koszalinie. Jest cykl wydarzeń, które są powtarzalne i integrujące, np. Konkurs Pracodawca Roku. Po takiej długiej przerwie z powodu obostrzeń, najciekawsze i najwartościowsze będą bezpośrednie spotkania - powiedział Andrzej Mielcarek.

Nowy prezes koszalińskiego oddziału Północnej Izby Gospodarczej mówił również o tym, jak koszaliński biznes poradził sobie z pandemią: - Wszystko zależy od branży. Są takie, które nie ucierpiały, a wręcz nawet kwitną. Mamy do czynienia z tzw. boomem budowlanym. Ceny w Koszalinie bardzo szybko rosną i zbliżają się do tych z dużych miast.  (…) Trudną sytuację mają natomiast firmy, które zajmowały się np. organizacją wydarzeń. Ich straty są ogromne. Kolejne miesiące jednak dopiero pokażą, jak przedsiębiorstwa radzą sobie z wychodzeniem z pandemii.

rozmowa z Andrzejem Mielcarkiem

Monika Tkaczyk powiedziała, że coraz więcej osób przybywa do koszalińskiego akwaparku po jego ponownym otwarciu: - Każdego dnia było ponad siedemset osób. Nie zawiedli nas też amatorzy saunowania, którzy przybyli wieczorem. W weekend z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla najmłodszych różne atrakcje. Tu frekwencja również dopisała.

Dodała, że w obiekcie panuje ścisły reżim sanitarny: - Co godzinę są komunikaty z prośbą o zachowanie odstępu i noszenie maseczek w ciągach komunikacyjnych i przy kasach. Mierzymy również klientom temperaturę. Wszystkie powierzchnie są dezynfekowane. W tym samym momencie w akwaparku może przebywać maksymalnie trzysta osób.

rozmowa z Moniką Tkaczyk