Jak w każdą sobotę i tym razem nasi dziennikarze spotkali się w „Studiu Kołobrzeg” by wraz ze swoimi gośćmi omówić najistotniejsze tematy minionego tygodnia zarówno z regionu kołobrzeskiego, jak i z kraju.

30. rocznica pielgrzymki św Jana Pawła II do Koszalina zbiegła się z wydaniem albumu fotograficznego "Sanktuaria Polskie" autorstwa legendarnego już fotografika znanego głównie z tematów sakralnych Adama Bujaka.

rozmowa z fotografikiem Adamem Bujakiem

Sunrise Festival nierozerwalnie kojarzony jest z Kołobrzegiem. Jako jedno z największych europejskich wydarzeń dotyczących muzyki elektronicznej  w Europie przyciąga tysiące jej miłośników. Lotnisko w Podczelu gdzie zadomowił się Sunrise to też miejsce wielu innych projektów. I właśnie o nich opowie Krzysztof Bartyzel twórca festiwalu Wschodzącego Słońca.

Sunrise 2021

W Kołobrzegu pojawiła się inicjatywa powołania miejsca pamięci ludzi morza, którzy nie powrócili do domów. W okolicy bazyliki ma stanąć 5-tonowa Kotwica wydobyta z dna podczas pogłębiania toru wodnego Szczecin-Świnoujście. Jest to inicjatywa miejscowego środowiska katolickiego, włączyli się w to też między innymi Liga Morska i Rzeczna, Muzeum Oręża Polskiego. W Studiu Kołobrzeg gościmy starostę kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego, wiceprezesa Ligi Morskiej i Rzecznej Marka Padjasa oraz przedstawiciela parafii katedralnej Romualda Czepulonisa.

o miejscu pamięci ludzi morza

Sześć osób z niepełnosprawnościami przyjechało do podkołobrzeskiego Dźwirzyna, aby samodzielnie żeglować po jeziorze Resko. Zmagania żeglarzy uwieczniono na fotografiach wykonanych przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie. Wszystko to w ramach połączonych projektów „Fotokonfrontacje” i Europejskiego Festiwalu Filmowego „Ty i ja”.

warsztaty żeglarskie w Dźwirzynie

Plaża Open to ogólnopolski cykl turniejów siatkówki plażowej mężczyzn i kobiet. Podobnie jak w poprzednim sezonie także i teraz jednym z czterech miast organizujących „Plażę Open” będzie Kołobrzeg.

Open Plaża 2021

W Kołobrzegu siatkówka plażowa ma się coraz lepiej. Niedawno ukazał się pierwszy szczegółowy podręcznik metodyczny do nauki tej dyscypliny autorstwa dr Mariusza Rzeszotka, a chwilę potem powstał klub sportowy Verteko Beach Volley Kołobrzeg. Założycielem klubu jest sam autor podręcznika.

rozmowa z Mariuszem Rzeszotkiem

Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska otrzymała wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu miasta za 2020 rok - taką uchwałę podjęła rada miasta. Pracę prezydent Mieczkowskiej pozytywnie oceniło 12 radnych z klubu Kołobrzescy Razem oraz z klubu Nowy Kołobrzeg. Przeciwnego zdania była opozycja czyli klub Radnych Niezależnych oraz Prawo i Sprawiedliwość. W Studio Kołobrzeg poprosiliśmy przedstawicieli tych klubów o uzasadnienie swojego stanowiska.

absolutorium dla prezydenta Kołobrzegu

Poseł PiS Czesław Hoc krytycznie o prezydenturze Anny Mieczkowskiej, o szansach Macieja Bejnarowicza w kandydowaniu na prezydenta Kołobrzegu i o loterii szczepionkowej.

rozmowa z posłem Czesławem Hocem

Pierwsze słowo „mama” w najnowszym wydaniu audycji „Słownik na Fali”. Rozmawiają językoznawca dr Sebastian Żurowski z UMK w Toruniu i Jarosław Banaś.

Słownik na Fali