fot. Przemysław Grabiński
Pojazd zastąpi inną, wysłużoną już karetkę. Jak mówi zastępca dyrektora pilskiego szpitala ds. lecznictwa dr Łukasz Łuczewski, to bardzo ważny zakup dla placówki i chorych z całego regionu pilskiego.

- Jest to jedna z wielu zmian inwestycyjnych, które podejmujemy w ostatnim czasie. Rozmawiamy również z wieloma lekarzami, którzy zasilą nasz zespół - wyjaśnił dr Łuczewski.

Starosta pilski Eligiusz Komarowski podkreśla, że to jedna z wielu inwestycji w Szpitalu Specjalistycznym w Pile w ostatnim czasie: - Kolejny świetny zakup dla naszego szpitala. Wcześniej zakupione zostały mammografy, czy wyposażenie do Oddziału Okulistyki. Dzisiaj, dzięki współpracy z Ministerstwem Zdrowia, mamy nową specjalistyczną karetkę - powiedział starosta.

Zakup wartego około pół miliona złotych ambulansu sfinansowano z programu Ministerstwa Zdrowia, przy udziale środków unijnych. Pilski poseł PiS-u Marcin Porzucek zapewnia, że wkrótce pieniędzy na inwestycje będzie jeszcze więcej: - Ta karetka jest dopiero początkiem, jeśli chodzi o obecny rok. Przed nami jeszcze Polski Ład, czy Fundusz Odbudowy - olbrzymie pieniądze na ochronę zdrowia w naszym regionie.

Więcej w relacji Przemysława Grabińskiego.

pg/od

Posłuchaj

Zastępca dyrektora pilskiego szpitala ds. lecznictwa dr Łukasz Łuczewski Starosta pilski Eligiusz Komarowski Pilski poseł PiS-u Marcin Porzucek